Porządek, który robi się sam, czyli zatrudnij pomoc domową

Zapracowani, zmęczeni morderczym trybem życia, coraz więcej czasu spędzamy poza domem. Kiedy do niego wracamy, marzymy tylko o odpoczynku i relaksie. Niestety dom sam się nie posprząta. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie przysłowiowej pani do sprzątania.

Profesjonalna pomoc domowa posprząta nam dom szybko, sprawnie i skutecznie. Będziemy zdumieni szybkością i efektywnością jej pracy. I za tym właśnie zachwytem nierzadko kryje się pierwsza pułapka: skoro sprzątanie trwa tak krótko i wygląda na lekką pracę, to nie może dużo kosztować. Nie jest to prawdą. Osoba trudniąca się sprzątaniem ma swoje tajemnice zawodowe, potrafi efektywnie zorganizować sobie pracę, szybko i skutecznie uporać się z trudnymi plamami i starym brudem za kanapą. To, co jej zajmie dwie godziny, amatorowi w dziedzinie sprzątania zajmie kilka razy więcej. Dlatego nie na miejscu jest kwestionowanie jej metod, czasu pracy, oraz wysokości wynagrodzenia, jakiego oczekuje.

Bardzo często osoby trudniące się sprzątaniem proponują w ramach wynagrodzenia stawkę za metr kwadratowy, a nie za godzinę. Chociaż może to wydawać się niekorzystne dla zleceniodawcy, wbrew pozorom jest bardzo wygodne. Zyskujemy w ten sposób pewność, że cena za usługę nie ulegnie zmianie, nawet w przypadku gdy zamiast jednej osoby do posprzątania domu przyjdą dwie. Jest to często praktykowane wśród osób trudniących się sprzątaniem, gdyż taka praca jest bardziej efektywna.

Niezależnie od tego, czy potrzebujemy pomocy do sprzątania w domu, czy w biurze, musi to być osoba sprawdzona i godna zaufania. Jest raczej mało prawdopodobne, że przed przybyciem pomocy domowej będziemy zamykać w sejfie co bardziej wartościowe przedmioty z domu. Z kolei biura często wyposażone są w drogi i delikatny sprzęt elektroniczny, z którym trzeba umieć się obchodzić. Profesjonalistka (można taką znaleźć na www.pomocedomowe.pl) nigdy nie wpadnie na pomysł, by np. umyć monitor od komputera płynem do czyszczenia szyb.

Jak często powinna pojawiać się w domu pomoc domowa? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Wiadomo, że im częściej będzie przychodziła, tym lepiej będzie wyglądał dom, ale i koszty utrzymania go w czystości wzrosną. Przyjmuje się, że aby utrzymać dom w takim stanie, by zawsze był gotowy na przyjęcie gości, wystarczy poprosić panią sprzątającą o wizytę raz w tygodniu.

Z kolei w biurze, miejscu pracy wielu osób, pojawienie się osoby odpowiedzialnej za utrzymanie czystości i porządku powinno być zdecydowanie częstsze. Pracownicy biurowi nie zajmują się sprzątaniem, mają inne obowiązki, natomiast do efektywnej pracy potrzebują komfortowych warunków.

Znalezienie pomocy do sprzątania w dużym mieście nie powinno być problemem. Wiadomo, że sprzątanie w Katowicach będzie oferowało więcej pań niż sprzątanie w małej wiosce pod Katowicami. W dużym mieście łatwiej o pracę, więc automatycznie więcej jest osób oferujących swoje usługi.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here