słupki ogrodzeniowe metalowe

Każdy rodzaj ogrodzenia jest inny, każdy również oczywiście posiada swoje oczywiste wady oraz zalety. Najważniejsze jednak w całym przedsięwzięciu jest zdawanie sobie sprawy z owych mankamentów i umiejętność ich sprytnemu przeciwdziałaniu odpowiednio wcześnie, zanim negatywne skutki zaczną ujawniać się w całej swojej okazałości. Jednym z podstawowych oraz najczęściej stosowanych elementów ogrodzenia są słupki ogrodzeniowe metalowe, do których przytwierdzana jest siatka ogrodzeniowa czy inne elementy, jeśli akurat taka jest konstrukcja naszego ogrodzenia. Co jednak trzeba zrobić, żeby nasze ogrodzenie zawsze było doskonałe, pozbawione jakichkolwiek uszczerbków wizerunkowych?

słupki ogrodzeniowe metalowe

Trudna do usunięcia woda

Jeśli chodzi o słupki ogrodzeniowe metalowe, wymagają one dodatkowego uzupełnienia. Dlaczego? Powód jest bardzo prozaiczny – jeśli ich nie zabezpieczymy odpowiednio (chociaż czasami nawet bardzo obszerne daszki ogrodzeniowe nie dają sobie rady z tym negatywnym działaniem), woda deszczowa przy każdej nadarzającej się okazji będzie się zbierać wewnątrz słupka, powodując jego zdecydowanie przyspieszoną degradację.  Jeśli słupki ogrodzeniowe metalowe wypełnione są woda, jedynym sposobem na ich szybkie pozbycie się  jest rozwiercenie słupka u podstawy i odczekanie, aż woda samodzielnie wypłynie. Nie daje to jednak żadnej gwarancji, że słupek przez tak niewielki, wywiercony otwór będzie w stanie wyschnąć. Nie ma innej opcji – w takich przypadkach zbierająca się woda spowoduje korozję metalu. Właśnie dlatego konieczne jest wypełnienie tej przestrzeni.

Błąd numer dwa: mokry beton

Poważnym błędem przy wykonywaniu ogrodzenia nawet z prostej w montażu siatki jest zalewanie mokrym i rzadkim betonem słupków, ponieważ słupki ogrodzeniowe metalowe będą narażone na  osadzanie się wewnątrz odparowującej z niego wody. W takim wypadku zalepienie smołą od góry słupków spowoduje, że woda będzie cały czas znajdować się wewnątrz nich.

Jakie będzie najlepsze rozwiązanie?

W takiej sytuacji, jeśli chcesz uchronić słupki ogrodzeniowe metalowe przed przedwczesna korozją, musisz wybrać odpowiedni materiał, który będzie temu przeciwdziałał. Wśród najczęściej pojawiających się na różnorodnych forach internetowych podpowiedzi najczęściej można znaleźć informację o tym, że dopiero po tygodniu należy obsadzić słupki, a następnie należy wlać do nich ciepły lepik – najlepiej aż po sam daszek. Inna opcją jest zastosowanie starego, przepalonego oleju silnikowego – obie te substancje będą zapobiegać rdzewieniu od środka.

Uzyskanie trwałego ogrodzenia zależy od wielu zmiennych. Przede wszystkim istotne jest właściwe przygotowanie gruntu do jego postawienia. Potem równie ważne jest dobranie takich elementów, które zagwarantują trwałość całej konstrukcji. Wypełnione wewnątrz słupki metalowe znacznie zmniejszają ryzyko pojawienia się korozji, o której dowiadujemy się często dopiero w momencie konieczności wymiany tego elementu. Ogrodzenia będą dzięki odpowiedniemu wypełnieniu słupków wytrzymałe, a przy okazji zdatne do wieloletniego użytkowania.

[Głosów:72    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here