miotły fryzjerskie

Salon fryzjerski to bez wątpienia miejsce, które wymaga bardzo częstego zamiatania podłogi. W trakcie strzyżenia włosy klientów opadają wokół stanowiska pracy, a ich ilość nierzadko dziwi ich samych. A że nikt nie chciałby korzystać ze stanowiska, wokół którego rozrzucone są włosy poprzednio strzyżonej osoby, miotła fryzjerska używana jest tak samo często, jak nożyczki czy suszarka.

Miotły fryzjerskie

Tradycyjna miotła, jaką używa się zazwyczaj w domu, nie jest najlepszym rozwiązaniem w momencie, gdy należy ekspresowo doprowadzić miejsce do porządku. W końcu czas to pieniądz, zatem nierzadkie są sytuacje, kiedy przerwa między jednym a drugim klientem to zaledwie minuty. Zatem dobrze by było, aby sprzęt do oczyszczania podłogi z włosów był ergonomiczny i pozwalał szybko i sprawnie oczyścić powierzchnię wokół stanowiska fryzjerskiego.

Ważna jest również możliwość sprawnego pozbycia się włosów z pomiędzy włókien. Takie zalety posiadają miotły gumowe fryzjerskie. Nawet po wielu użyciach taka miotła będzie wyglądać jak nowa. Włókna nie będą rozchodzić się, jak w przypadku produktu wykonanego z tradycyjnych materiałów. Szczotka posiada wygodny trzonek, który zapewnia pewny chwyt. Ponieważ wnętrze salonu fryzjerskiego ma również funkcję reklamową i ma stanowić zachętę do regularnych odwiedzin klientów, warto zadbać o każdy element jego wyposażenia. Poza zaletami funkcjonalnymi, miotła gumowa ma estetyczny wygląd. Mnogość dostępnych kolorów pozwala dobrać go zgodnie z kolorystyką salonu. W salonie wielostanowiskowym, w celu uniknięcia konieczności oczekiwania na użytkowany w danej chwili przez innego pracownika sprzęt, warto posiadać kilka mioteł, najlepiej w takiej samej liczbie, jak liczba foteli fryzjerskich.

Oczywiście nawet najlepsze miotły fryzjerskie nie umyją i zdezynfekują powierzchni podłogi, zatem warto pamiętać o regularnym myciu podłogi, najlepiej środkiem o działaniu bakterio-, wiruso- i grzybobójczym. W dobie pandemii koronawirusa należy zwracać na kwestie czyszczenia i odkażania szczególną uwagę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here