Czym wyróżniają się nowoczesne zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe

Przechowywanie oleju napędowego nie jest prostym zadaniem, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone i niezawodne rozwiązania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak bezpiecznie przechowywać paliwo, aby spełnić aktualne przepisy.

Czym charakteryzują się zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe?

Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe jak sama nazwa wskazuje to nic innego jak popularne zbiorniki dwuścienne, które najczęściej produkowane są w dwóch warstw stali albo specjalnego tworzywa sztucznego. Pomiędzy poszczególnymi warstwami znajduje się niewielka przestrzeń. W zbiorniku wewnętrznym (właściwym) magazynowane są oleje napędowe. Jeżeli chodzi o płaszcz zewnętrzny to musi on pomieścić minimum 110% projektowanej objętości oleju napędowego bezpośrednio ze zbiornika wewnętrznego. W obrębie płaszcza zewnętrznego znajdują się również cały osprzęt, rurociągi i zawory. Niektóre zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe posiadają specjalny system bezpieczeństwa, który zapewnia nieprzenikanie oleju napędowego do gruntu.

Jak bezpiecznie przechowywać olej opadowy?

Zgodnie z aktualnymi przepisami olej napędowy można przechowywać w zbiornikach naziemnych dwupłaszczowych o maksymalnej pojemności 5000 litrów. Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy jest doskonałym wyborem dla firm i klientów indywidualnych, którzy przechowują olej wyłącznie na własny użytek. W sprzedaży dostępne są pojemniki o pojemności od 1000 do nawet 5000 litrów. Pamiętać należy także o tym, że do wyboru są pojemniki podziemne i naziemne. Najbezpieczniejszym wyborem jest oryginalny zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy od renomowanego producenta, który objęty jest wieloletnią gwarancją.

Boom na mniejsze zbiorniki

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się mniejsze zbiorniki. W dużej mierze wynika to oczywiście z tego, że nie ma potrzeby ich rejestrowania. Zgodnie z aktualnymi przepisami zbiorniki do 2500 litrów nie podlegają rewizjom i kontrolom. Jeżeli chodzi o zbiorniki powyżej 2500 litrów to pamiętać należy o tym, że niezbędna jest rewizja co dwa lata. Atestowany zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy można kupić już od 4000 zł. Mowa tutaj oczywiście o zbiornikach, które w standardzie wyposażone są w pompę, pistolet, licznik i wąż. Uważać należy z kolei na chińskie zbiorniki, które kuszą podejrzanie niskimi cenami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here