Urządzamy idealną kuchnię – co kupić?

W kuchni spędzamy czasami nawet kilka godzin dziennie. Z pewnością nie powinna być ona byle jaka. Nie ma znaczenia czy duża, czy mała. Sęk w tym, żeby była odpowiednio rozplanowana i gustownie urządzona. Pewne sprzęty w kuchni po prostu muszą się znaleźć, a pewne elementy są w niej podstawą komfortowej pracy.

Przemyślane meble do kuchni

Meble to podstawa. Zawsze powinno być ich tyle, żeby można było wszystko pomieścić, ale jednocześnie, żeby nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Nie sztuką jest „zagracić” kuchnię dużą ilością mebli. Sztuką jest ustawić w niej wszystko, co jest konieczne i nic poza tym. Dobrym rozwiązaniem są tutaj meble na wymiar. Dzięki nim uda się w 100% wykorzystać dostępną przestrzeń. Oczywiście ważne jest też to, żeby meble były dobrej jakości, a blaty wykonane z solidnego, twardego materiału.

Duże AGD

Im większa rodzina, tym większej potrzeba nam lodówki zmywarki i piekarnika. Model i producenta w tym przypadku każdy wybiera wedle własnych preferencji, ale lepiej będzie postawić na coś ze średniej lub górnej półki. Szczególnie wtedy, kiedy będzie to sprzęt do zabudowy. Lodówka, piekarnik i zmywarka do zabudowy to nie tylko estetyka, ale też oszczędność miejsca i łatwiejsze sprzątanie.

Małe AGD

Każdy z nas gotuje inaczej i lubi inne potrawy. Jednakże jest taki podstawowy zestaw małego AGD, który musi się znaleźć w każdej kuchni. W skład tego zestawu wchodzi mikrofalówka, czajnik elektryczny, robot kuchenny i wyciskarka do owoców. W tym miejscu warto postawić na wyciskarki wolnoobrotowe oraz roboty wielofunkcyjne. Te urządzenia mogą być nieco droższe, ale będą nie tylko uniwersalne, ale także pozwolą na przygotowanie lepszych jakościowo dań. W zdrowej kuchni przyda się także parowar lub kombiwar oraz wypiekacz chleba i blender.

Wyposażenie i akcesoria

Koniecznym wyposażeniem kuchni jest komplet 5 garnków i 2 patelni. Do tego dochodzi jeszcze serwis obiadowy a najlepiej dwa – jeden codzienny i drugi odświętny oraz jeden lub dwa pełne zestawy sztućców. Dobrze wyposażona kuchnia to też taka, w której znajduje się:

  • Serwis do kawy i herbaty.
  • Zestaw misek i pojemnik Tupperware i pojemniki na przyprawy.
  • Nierdzewne durszlaki i sztućce kuchenne oraz drewniane łyżki.
  • Zestaw salaterek, pucharków, kieliszków, literatek i szklanek.
  • Maszynka do mięsa, mikser i praski ręczne.
  • Dwie brytfanny, patera do ciasta, chlebak, taca i dwie deski do krojenia.

Pozostałe wyposażenie podyktowane jest już indywidualnymi potrzebami i możliwościami finansowymi.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here