Jak wybrać odpowiedni dozownik do papieru?

0
1564

Zarówno w toaletach publicznych jak też tych należących do restauracji, kin, muzeów, a także innych obiektów spotkać możemy się ze specjalnymi rozwiązaniami, które ułatwiają ich użytkowanie, a także zapewniają higienę. Przykładem może być dozownik do papieru, który zapewnia dostęp do tego produktu każdemu kto odwiedzi toaletę. Pojemniki, w których umieszcza się papier spełniają zatem bardzo ważną rolę zwłaszcza w miejscach publicznych. Nie ważne zatem czy jesteśmy posiadaczami restauracji, hotelu, sklepu czy też innych miejsc – zawsze musimy zadbać o takie wyposażenie. Jak jednak wybrać porządny pojemnik na papier? O tym poniżej.

Rodzaje podajników na papier

Na wstępie należy zwrócić uwagę na to, że aktualnie w sklepach dostępne są różne typy dozownika do papieru. Oczywiście podstawowy podział polega na tym, że do wyboru mamy zarówno pojemniki na papier toaletowy jak i ręczniki papierowe. Oba warianty powinny znaleźć się w każdej toalecie. Stąd też koniecznie trzeba zaopatrzyć się w specjalne dozowniki, które umieszczone zostaną w kabinach toaletowych i pozwolą klientom korzystać z papieru toaletowego w czysty i higieniczny sposób. Z kolei dozowniki na ręcznik papierowy powinny zostać umieszczone w pobliżu umywalek, gdzie klienci mogą wykorzystać je do wytarcia mokrych rąk również z zachowaniem zasad higieny. Wracając jednak do tematu warto zwrócić uwagę na typy dozowników na papier. Otóż są to:

  • podajniki listkowe – dozowniki tego typu udostępniają pojedyncze listki papieru
  • podajniki na papier w rolce – użytkownik ma dostęp do całej rozwijającej się rolki papieru

Innym podziałem dozowników na papier jest ten wynikający z rodzaju ich użytkowania, a mianowicie:

  • ręczny – samodzielnie należy rozwijać papier lub pobierać listki
  • automatyczny – papier sam wysuwa się z dozownika po przyłożeniu ręki do czujnika

Dzięki różnorodności dozowników każdy właściciel danego obiektu może wyposażyć toaletę w konkretny model i typ co daje pełne pole manewru. Wybierając dozownik do papieru warto pamiętać, że produkt ten powinien być trwały, dlatego też należy stawiać przede wszystkim na solidne materiały i sprawdzone rozwiązania.

Inne możliwości zastosowania dozownika do papieru

Przeciętny dozownik do papieru może znaleźć zastosowanie nie tylko w toaletach, ale także i w kuchniach. Jak wiadomo ręcznik papierowy stanowi bardzo przydatny element w każdej kuchni – i tej domowej i restauracyjnej – dlatego też zastosowania specjalnego dozownika do papieru pozwala wprowadzić znaczne ułatwienie, a jednocześnie ład i porządek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here