O czym warto pamiętać, podczas remontu łazienki?

Łazienka to jedno z najważniejszych domowych pomieszczeń. Warto zatem dbać o jego estetyczny wygląd i poza regularnym odświeżaniem sufitu, ewentualnie ścian (jeśli ściany w całości nie zostały wykończone płytkami), co jakiś czas przeprowadzić również nieco większy remont. Co warto zmienić podczas takiego remontu? Czy wystarczy wymiana mebli, ewentualnie wymiana łazienkowej armatury lub baterii?

Co wymieniamy?

Jeśli zależy nam na kompletnej zmianie wystroju łazienki, zwykle nie obędzie się bez skuwania starych płytek i zastąpienia ich nową, odpowiadającą naszym aktualnym potrzebom wersją. Przy okazji większego remontu można pomyśleć również o wymianie starego grzejnika łazienkowego na nowy (designerskie grzejniki Terma pomogą w podkreśleniu nowoczesnego wyglądu każdej łazienki), o zakupie nowych mebli, wymianie zużytej armatury czy uszkodzonej ceramiki. Być może wartą rozważenia opcją będzie również zastąpienie wanny prysznicem lub odwrotnie, w zależności od potrzeb.

Jeśli remont ma być nieco skromniejszy, zapominamy o skuwaniu starych płytek i skupiamy się wyłącznie na wymianie pomniejszych elementów, na przykład łazienkowej armatury, mebli czy wspomnianego grzejnika. Wbrew pozorom, nawet tak mały element, jak łazienkowy grzejnik, zwłaszcza jeśli wymienimy go na markowy grzejnik Terma, pomoże w kompletnej odmianie wizerunku łazienki. Grzejniki Terma dostępne są w bogatym wyborze modeli o oryginalnych kształtach i kolorach, co pozwoli wprowadzić do wnętrza starej łazienki zupełnie nowy, świeży klimat.

Jak często remontować łazienkę?

Oczywiście każdy do tego typu kwestii podchodzi w sposób indywidualny. Dla jednych częste remonty łazienki wydają się zupełnie niepotrzebną stratą pieniędzy. Inni, którzy lubią wprowadzać w swoim domu częste zmiany, takie remonty chętnie wykonywaliby niemal co roku. W tym drugim przypadku pewnym ograniczeniem mogą okazać się jednak fundusze. Gdy nie masz dużych środków na remont łazienki, nie musisz przesadzać z ilością wprowadzanych w niej zmian. Często niewielkie detale mają duży wpływ na zmianę wyglądu wnętrza tego typu pomieszczenia. Gdy Twoje środki są ograniczone, możesz zainwestować w designerski grzejnik Terma, w nową szafkę pod umywalkę czy zmianę łazienkowego oświetlenia. Zamiast skuwania płytek, możesz je pomalować – to niezbyt trwałe rozwiązanie, ale dostępne dla każdego, kto chce odświeżyć swoją łazienkę.

Warto pamiętać, że nowoczesne elementy wyposażenia łazienki, takie jak wspomniane grzejniki Terma kosztują niewiele, a ich montaż jest naprawdę wyjątkowo łatwy i nieskomplikowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here