Używany smartfon

Smartfony stały się nieodłączną częścią codziennego życia, a brak tego urządzenia jest dziś niewyobrażalny. Nie każdy jednak może lub chce kupować urządzenie nowe, dlatego też sporą popularnością cieszą się używane smartfony.

Przewaga używanych smartfonów nad nowymi potrafi być spora z punktu widzenia konsumenta, który zamiast kierować się obłędnym pędem za cyferkami i marketingowym bełkotem, kieruje się zdrowym rozsądkiem. W atrakcyjnej cenie można kupić bowiem urządzenie o naprawdę mocnej specyfikacji, która nie będzie odbiegać szczególnie od urządzeń nowszych. Postęp technologiczny w dziedzinie smartfonów bowiem ostro spowolnił i jedynie flagowce wprowadzają coraz to nowe elementy, które jednak dla zwykłego użytkownika są po prostu niepotrzebnymi udziwnieniami.

Miejsca, gdzie można kupić dobrej jakości używane smartfony to między innymi portale aukcyjne, lokalne serwisy ogłoszeniowe oraz lombardy. Bardzo rozsądnie jest kupować używany telefon w miejscach, jakimi są serwisy GSM, gdyż wiele z nich poza naprawą telefonów zajmuje się też sprzedażą używanych modeli. Plus tego rozwiązania jest taki, że telefon jest sprzedawany przez pracowników, którzy świetnie znają się na telefonach, a przed sprzedażą są one dokładnie testowane.

Kupując smartfon w miejscach, jakim są serwisy GSM, można też od razu zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, a także zamówić usługę wymiany baterii czy aktualizacji systemu operacyjnego czy wgrania custom ROM-u. Zwłaszcza ostatni punkt jest bardzo wskazany, gdyż smartfony zazwyczaj posiadają krótkie wparcie dla systemu Android, jednak pracownik serwisu GSM, w którym dokona się zakupu, może na prośbę wgrać custom ROM bazujący na najnowszej dostępnej wersji Androida.

W miejscach oferujących używane smartfony sporo jest wyższej i średniej półki modeli renomowanych producentów, które jakością wykonania i trwałością, a także stabilnością i szybkością pracy biją nowe tanie smartfony chińskich form. W sytuacji, kiedy na zakup telefonu nie można przeznaczyć więcej, niż na przykład 300-400 złotych, znacznie lepiej i rozsądniej jest kupić używany telefon znanej formy niż nowego taniego „chińczyka” mieszczącego się w tych widełkach. Za tę cenę można kupić używany telefon z lepszym procesorem, wyświetlaczem i większą ilością pamięci RAM.

Ślady użytkowania na telefonach z drugiej ręki są najczęściej niewielkie, a czasem uda się kupić nawet telefon, który wygląda jak nowy. szczególnie łatwo jest kupić taki telefon w serwisach, bowiem liczne serwisy GSM przed sprzedażą telefonu po prostu wymieniają jego obudowę na nową przed sprzedażą, jeżeli do danego telefonu dostępne są nowe obudowy, a wiele modeli posiada taką możliwość.

Smartfony z drugiej ręki to świetny wybór nie tylko dla zwykłych konsumentów, ale i dla firm, które mogą poczynić dzięki ich zakupowi ogromne oszczędności. Wiele osób kupuje też tanie używane smartfony jako telefony zapasowe albo urządzenia, na których będą mogły uczyć się ingerencji w ich sprzęt i oprogramowanie, co jest bardzo przydatną umiejętnością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here