Coraz więcej osób korzysta z możliwości pracy zdalnej. Dzięki daleko posuniętej informatyzacji i coraz lepszym zapleczom technicznym, możemy wykonywać wiele czynności bez wychodzenia z domu. Nie ważne, czy masz własną działalność gospodarczą, jesteś freelancerem, czy po prostu masz możliwość zdalnego trybu pracy. Wystarczy laptop, dostęp do internetu i stanowisko do pracy gotowe, ale czy na pewno? Jak się okazuje, nawet pracując w domu, musimy zadbać o odpowiednie warunki do pracy. Wygodny fotel i biurko to tylko zalążek kącika, który pozwoli Ci na efektywną pracę. Dziś poruszymy temat urządzania domowego miejsca do pracy i podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy zakupie odpowiednich mebli.

Dobór odpowiedniego biurka

Pierwszym i zarazem elementarnym zakupem, którego musimy dokonać, jest oczywiście zakup biurka. To właśnie biurko stanowi fundament miejsca pracy i zalążek naszego domowego gabinetu. To, jakie biurko wybierzemy, w dużej mierze zdefiniuje resztę naszych zakupów, które po prostu dostosujemy do samego biurka. Wybierając biurko, musimy sobie przede wszystkim określić, czego tak naprawdę będziemy od niego wymagać. Dzięki temu będziemy mogli zdecydować, czy potrzebne jest nam duże rozbudowane biurko z szufladami i szafką, czy wystarczy prosty stolik z miejscem na laptopa i notatki. Warto przy samym zakupie zwrócić uwagę na to, że nasze potrzeby mogą się zmienić, dlatego nawet pomimo tego, że na ten moment nie potrzebujemy szafki, może się okazać, że za miesiąc lub dwa, może być ona niezbędna. Na sam start warto więc wybrać klasyczne biurko z wysuwaną szufladą na notatki, teczki itp. oraz boczną szafką na komputer stacjonarny, sprzęt i inne akcesoria.

Ergonomiczne oświetlenie

Kolejnym elementem, bez którego nie można sobie wyobrazić miejsca pracy, jest lampka na biurko. Oświetlenie to kwestia, której nie wolno lekceważyć, bowiem brak odpowiedniej ilości światła podczas pracy może nie tylko doprowadzić do szybszego zmęczenia oczu, ale także w dłuższej perspektywie, trwałego pogorszenia wzroku. Jeżeli pracujemy wieczorową porą, powinniśmy zaopatrzyć się w lampkę na biurko lub nawet lampę stojącą, która zapewni nam odpowiednie oświetlenie do pracy, które według zasad BHP wynosi od 500 do 1500 luksów w zależności od stopnia precyzji wykonywanych czynności.

Wygodne krzesło

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym elementem stanowiska pracy jest oczywiście krzesło. Wybierając krzesło, w pierwszej kolejności kierujemy się oczywiście wygodą, gdyż ta, przy kilkugodzinnej pracy siedzącej stanowi kluczowy element. To jak dobrze będzie nam się siedziało, wpłynie nie tylko na komfort pracy, ale także na stan naszego kręgosłupa. Nieodpowiednia pozycja przy pracy na komputerze może poważnie nam zaszkodzić i doprowadzić do bólu w okolicach karku i krzyża. Optymalnym wyborem będą więc krzesła biurowe wyposażone w oparcie na głowę i nóżki na kółkach. Dzięki temu zachowamy ergonomiczną pozycję i nie będziemy musieli wiercić się na krześle, zmieniając pozycje na nieodpowiednią.

Artykuł został przygotowany przez 9design.pl – sklep internetowy i showroom z designerskimi meblami i oświetleniem z Warszawy

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWnętrzarskie trendy 2018
Następny artykułFirany dla dzieci – nowości
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here