firany dla dzieci

Kolorowe, ręcznie malowane, zdobione najbardziej ukochanymi przez dzieci motywami – firany dla dzieci nigdy jeszcze nie były dostępne w tak szerokiej gamie wzorów! Koniec z nudnymi, gładkimi firankami lub żakardowymi kwiatkami. Dzieci mają inne upodobania i chcą by ich pokój odzwierciedlał ich zainteresowania i pasje. Zwykła firanka nie musi już pełnić roli jedynie funkcjonalnej. Może również stanowić dekorację, która będzie podobać się naszym pociechom.

Firany dla najmłodszych dzieci

Małe dzieci interesują się każdym szczegółem otaczającego je świata. Uwielbiają wyglądać przez okno i obserwować otoczenie. Ich uwagę zwraca każdy kolorowy element wystroju wnętrza. Kupując firanki dla kilkulatków warto zwrócić uwagę na to, by zawierały dużą ilość niepowtarzających się elementów. Dzięki temu, dziecko można zainteresować nie tylko tym co znajduje się za oknem, ale również tym, co będzie nadrukowane na firance. Staje się ona wtedy żywą książeczką z obrazkami.

Firany do pokoju dziecka w wieku niemowlęcym i przedszkolnym zdobione są najczęściej motywem zwierzątek i roślin, lub – w formie panelowej – opowiadają całą historię niczym komiks.

Firany dla dzieci starszych

Nastolatek może już wstydzić się firan w kotki czy misie. Dla starszych dzieci, producenci przygotowują zatem firany zdobione motywami sportowymi lub edukacyjnymi. Dla chłopców są to zatem firany z piłką nożną, firany w rowery lub samochody. Dla dziewczynek  malowane firany przypominające obrazy bądź zdobione motywami z ulubionych bajek. Coraz częściej na rynku pojawiają się firany wspomagające naukę – z nadrukowaną mapą świata, wzorami matematycznymi czy słówkami w języku angielskim.

Komplety zasłon i firan dla dzieci

Bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym do pokoju dziecka są komplety firan i zasłon zdobione tymi samymi motywami. Delikatna firana z żakardowym, malowanym bądź haftowanym motywem idealnie pasuje do nadrukowywanych zasłon.

Najmodniejsze firany dla dzieci w tym roku

Wśród nowości proponowanych przez producentów firan i zasłon, dominują obecnie firany białe, z kolorowymi, żywymi nadrukami bądź malowaniem. Modne są zasłony z drobnymi, gęstymi nadrukami na neutralnym – beżowym lub kremowym tle.

Artykuł na temat firanek dla dzieci powstał przy współpracy ze sklepem firaneo.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here