Zorganizuj tablicę korkową

Właśnie zakupiłeś swoją pierwszą tablicę wykonaną z korka naturalnego, którą miałeś zamiar powiesić u siebie w domu czy w pracy i nie masz pojęcia jak ją dalej wykorzystać? W takim razie trafiłeś w punkt, ponieważ tutaj odnajdziesz na odpowiedź na pytanie – jak zorganizować swoją korkową tablicę? Dowiedz się w jaki sposób możesz ją spożytkować, aby okazała się dla Ciebie przydatna i prezentowała się estetycznie w każdym miejscu.

Gdzie zawiesić?

Oto pierwsza kwestia, która może okazać się problematyczna, jeśli wcześniej się nad tym nie zastanawiałeś. Tablica korkowa może być sprzedawana w różnych wymiarach, dlatego zanim zdecydujesz się na jedną z nich, powinieneś zastanowić się jak dużą przestrzenią dysponujesz, aby móc ją zawiesić w najdogodniejszym dla siebie miejscu. Generalnie materiał korkowy może sprawdzić się w każdym pomieszczeniu, gdyż wilgoć wcale mu nie przeszkadza, dlatego też spokojnie możesz zawiesić ją nawet w kuchni.

Czasami wystarczy niewiele miejsca, ponieważ dobrze zorganizowana tablica korkowa nie musi wiązać się z większymi rozmiarami. Doskonale sprawdzi się również w Twoim pokoju dziennym czy domowym biurze, jak i w miejscu pracy. Sam montaż tablicy korkowej nie powinien sprawiać większego problemu, ponieważ wystarczą maksymalnie dwa nieduże gwoździe do wbicia w ścianę, a jeśli nie chcesz niszczyć nawierzchni, możesz równie dobrze skorzystać ze specjalnej taśmy samoprzylepnej.

Do czego tablica korkowa?

Zastosowań może być naprawdę wiele, a w zasadzie wszystko też zależy od Twojej wyobraźni i kreatywności. Natomiast naszymi propozycjami jest między innymi spożytkowanie jej jako kalendarza i organizera w jednym. Wówczas możesz mieć na widoku wszystkie najważniejsze terminy, spotkania i telefony, o których nie możesz zapomnieć w ciągu kilka następnych dni. Taka tablica może posłużyć za większego formatu kalendarz, gdzie zamieszczane na kolorowych karteczkach będą także najbliższe urodziny Twoich bliskich czy pozostałe ważne wydarzenia w Twoim życiu. Również zapisywanie wszystkich swoich myśli, marzeń i celów jest bardzo wartościowe, ponieważ będąc w zasięgu Twojego wzroku, możesz o nich pamiętać i nieustannie do nich dążyć.

Poza tym tablica w kuchni może sprawdzić się jako przydatna przestrzeń na najlepsze przepisy do wypróbowania czy też listę obowiązków do wykonania przez pozostałych członków rodziny. Jeszcze innym zastosowaniem tablicy korkowej może być uznanie jej za dużą ramkę na zdjęcia, którą można urządzić według własnego uznania. Wówczas powstaje taki a’la kącik wspomnieć i pamiątek, które mają dla Ciebie sentymentalne znaczenie i niekiedy potrafią błyskawicznie poprawić Twój humor.

Organizacja tablicy korkowej

Wbrew pozorom to nie jest takie proste zadanie, ponieważ trzeba koniecznie pamiętać o systematyczności sprzątania korkowej tablicy, a mianowicie chodzi o odczepianie, odklejanie i odpinanie wszelkich karteczek z datami, wydarzeniami i spotkaniami, które są już nieaktualne albo zwyczajnie się przedawniły czy zmodyfikowały. Regularne sprawdzanie, co znajduje się na tablicy jest bardzo ważne, ponieważ niektóre z Twoich notatek mogły ulec zmianie, a ich zapisanie będzie w tym wypadku dość istotne.

Na pewno nie warto traktować tablicy korkowej jako swego rodzaju „graciarni”, ponieważ zawieszanie na niej wielu informacji naraz przestaje być absolutnie czytelne i zrozumiałe dla Ciebie, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Wystarczy skrupulatnie i schludnie zapisać najważniejsze rzeczy – skrótowo, odróżnić je kolorystycznie czy jakkolwiek inaczej, by wiedzieć czym różnią się poszczególne karteczki od siebie. Dobra organizacja i umiar to dwie najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać, jeśli chcesz zacząć prawidłowo korzystać z tablicy korkowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here