Wybór materaca do spania w małej kawalerce. Poznaj materace nawierzchniowe!

0
1235

Początki dorosłości to okres w którym człowiek dąży do posiadania własnego domu lub mieszkania. Nie każdego stać na zakup wymarzonego, przestronnego lokum. Na początku wiele osób decyduje się na zakup niewielkiej kawalerki. Takie rozwiązanie jest dobre dla singli i bezdzietnych par. Kawalerka to zwykle okres przejściowy, jednak warto urządzić ją funkcjonalnie.

Pokój w kawalerce powinien za dnia być salonem, a w nocy sypialnią. Jak tego dokonać? Efekt taki najłatwiej osiągnąć kupując rozkładaną kanapę. Do kompletu wystarczy zakupić dwa małe stoliki, które w ciągu dnia będą pełnić funkcję ławy, a w nocy – funkcję nocnych szafek. Niestety – nawet najlepsza kanapa wskutek ciągłego używania i nacisku po pewnym czasie przestanie być dostatecznie wygodna. Nie ma to większego znaczenia, kiedy na niej siedzimy, jednak spędzenie nocy na takiej kanapie może powodować bóle pleców i problemy ze snem.

Jeśli Twoja kanapa posiada wgłębienia i nierówności przyszła pora kiedy należy sięgnąć po materac nawierzchniowy. Cienki, wykonany zwykle z termoplastycznej pianki, składany i zajmujący mało miejsca – te cechy wyjaśniają czym jest materac nawierzchniowy.

Materace nawierzchniowe mają zazwyczaj poniżej 7 cm i pod wpływem nacisku dostosowują się do kształtu ciała i głównego materaca. Jeśli kanapa posiada wgłębienia to materac nawierzchniowy ładnie je wyrówna i poprawi komfort spania. Materace nawierzchniowe można zwijać w rulon, zgniatać i przechowywać w dowolnym miejscu – zmieszczą się za zasłonką, w kącie szafy – słowem wszędzie, gdzie tylko znajdziesz niewielki kawałek przestrzeni. To naprawdę świetne rozwiązanie, zwłaszcza w kawalerkach, w których ilość miejsca jest ograniczona. Oczywiście materace takie mają więcej zastosowań. W przyszłości mogą się przydać do sypialni lub jako materac ochronny, kiedy w rodzinie pojawi się dziecko.

Wybierając materace nawierzchniowe należy zdecydować się na odpowiednią grubość. Im grubszy materac nawierzchniowy tym lepszy komfort spania. Przy wyborze zwróć uwagę również na pokrowiec materaca. Idealny będzie ten zdejmowany, który możesz łatwo wyprać w momencie zabrudzenia. Istotnym czynnikiem jest tąa uwagę na przyjazność materiału, z którego został wykonany materac nawierzchniowy.

Jak wspomniano na początku – kawalerka to zazwyczaj okres przejściowy. Z czasem z pewnością doczekasz się własnej sypialni. Pamiętaj, że kluczowym wyborem jest rodzaj materaca. Dobry materac to gwarancja dobrego odpoczynku – zainwestuj w niego, a sam będziesz sobie wdzięczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here