Poduszki dekoracyjne jako element aranżacji wnętrz

Wystrój wnętrz jako końcowy etap ich aranżacji wymaga wnikliwego zastanowienia się nad dobraniem takich elementów ozdobnych, które będą dopasowane do całości pomieszczenia. Wśród licznych koncepcji w tym zakresie ciekawym pomysłem wydają się być poduszki dekoracyjne. Nadają się one do zastosowania zarówno w pokojach urządzonych w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Ważne jest, aby dokonując ich wyboru utrzymać estetyczną spójność wnętrza pod względem stylu oraz kolorystyki. To podstawowa zasada projektowania pomieszczeń, której musimy bezwzględnie przestrzegać.

Jaki wybrać wzór i kolor poduszki dekoracyjnej?

Istnieje tutaj wiele możliwości. Jeśli chodzi o wzornictwo możemy zdecydować się na poduszki z motywami kwiatów, figur geometrycznych, czy zawierające różnorakie napisy. Nie każdy jednak wzór sprawdzi się w danym pokoju. Powinniśmy bowiem uwzględniać panujący w nim styl. To samo dotyczy rodzaju zastosowanego materiału. W pomieszczeniach w stylu glamour właściwe będzie użycie poduszek dekoracyjnych uszytych z aksamitu lub satyny, podczas gdy we wnętrzu wykończonym w tylu skandynawskim odpowiednie będą tkaniny bawełniane bądź wełna. Z kolei jeśli chodzi o optymalny rodzaj koloru, w pierwszym z wyżej wymienionych stylów wnętrz możemy zastosować kolor szary, bordo albo granat, w drugim natomiast bardziej stonowane barwy: beżową, kremową czy różową.

Więcej inspiracji znajdziesz na https://pillovely.com/.

Gdzie najlepiej umieścić poduszki ozdobne?

Poduszki dekoracyjne będą pasowały jako element wystroju zarówno salonu, sypialni, jak i pokoju dziecięcego. Zazwyczaj kładzie się je na łóżkach, kanapach i fotelach, chociaż mogą również być użyte w bardziej niekonwencjonalny sposób. Niektórzy bowiem przyczepiają je do ściany lub kładą na podłodze, aby służyły jako miejsce do siedzenia  przy bardzo niskiej ławie lub stoliku. Warto także wspomnieć o tym, że poduszek ozdobnych możemy używać ściśle okazyjnie, na przykład jako element świątecznej dekoracji w czasie Bożego Narodzenia. Wówczas możemy je umieścić choćby pod drzewkiem choinkowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here