architekt wnętrz Białystok

Domowa sypialnia ma być oazą spokoju, relaksu, miejscem błogiego wypoczynku i komfortowego snu. Aby tak jednak było, nie wystarczy jedynie wyposażyć sypialnianej przestrzeni w łóżko i dobry materac, chociaż to oczywiście podstawa. Sypialnia musi być wnętrzem naprawdę dopieszczonym, patrząc na całą aranżację tego pomieszczenia. Istotną kwestią jest kolorystyka, jaka panuje w pokoju do spania. Przedstawiamy barwy, które sprawiają, że w każdej sypialni zapanuje harmonia i wyjątkowy, przytulny klimat.

Kolory idealne do sypialni

Doskonale sprawdzą się pastele, beże, różne odcienie zieleni, która uspokaja. W sypialni sprawdzi się uniwersalna biel, tak modna ostatnio szarość, pudrowy róż, mięta czy wszelkie odcienie błękitów. Świetnym rozwiązaniem będą też kolory ciemne, ale ciepłe, takie jak butelkowa zieleń – potwierdza architekt wnętrz. Białystok, Warszawa czy Kraków, bez względu na lokalizację mieszkania na terenie Polski, trendy w tym zakresie są podobne.

W sypialni udaje się też zastosować barwy, które mówią o najnowszych trendach. Sprawdzi się złoto, miedź, czerń, granat. Pamiętajmy jednak o tym, że zazwyczaj sypialnie nie są przestronnymi pomieszczeniami, a zastosowanie różnych kolorów może wpływać na optyczne powiększenie, pomniejszenie, zwężenie czy obniżenie tego wnętrza.

Pewne jest także to, że wszystkie kolory zastosowane w sypialni powinny podobać się jej użytkownikom. Przecież to oni będą korzystać w tego pomieszczenia.

Mówiąc o kolorach w sypialni, nie myślimy jedynie o barwie ścian. Liczą się też dodatkowe elementy ozdobne, takie jak pościel, poduchy dekoracyjne, narzuty, wazony czy świeczniki.

Jakie kolory nie sprawdzą się w sypialni?

Warto unikać kolorów zbyt intensywnych, takich jak czerwienie, pomarańcze czy barwy neonowe. Te po prostu męczą. Jeśli już chcemy wykorzystać właśnie takie barwy, niech będą raczej dodatkiem, natomiast niech nigdy nie stanowią podstawy kolorystycznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here