czy rolety sprawdzą się w salonie?

Osłony okienne wpływają nie tylko na estetykę, ale i na funkcjonalność pomieszczeń. Wybór z reguły jest utrudniony, ze względu na brak fachowej wiedzy. Co jest lepszym wyborem do mieszkania – żaluzje czy rolety? Podczas wyboru powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak: prywatność, ochrona przed słońcem, czy sposób montażu. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Czym się różni roleta materiałowa od żaluzji?

Tradycyjne rolety charakteryzują się tym, że tkanina jest nawinięta na wałek, który może być odsłonięty lub schowany w kasecie. Niektórzy producenci zalecają dodatkowy montaż prowadnic bocznych, których zadaniem jest utrzymanie materiału blisko szyby. Dzięki temu roleta jest w tym samym miejscu, bez względu na to czy okno jest uchylone, czy też nie. Rolety materiałowe są łatwe w montażu i pasują praktycznie do każdego wnętrza. Dlatego są częstym wyborem.

Z kolei żaluzje oprócz tego, że służą do osłony okna, to w ich przypadku mamy możliwość regulowania ilości wpadającego światła do pomieszczenia. Nie musimy ich wtedy nawet unosić. Żaluzje możemy zamontować praktycznie na każdym rodzaju okna, tym które się uchyla, jak i tym które posiada dość specyficzny kształt. Żaluzje występują również w różnej postaci, mogą być drewniane, aluminiowe, bambusowe, czy wykonane z materiału PCV.

Przeczytaj też: http://domosia.pl/jakie-zaslony-do-salonu-wybrac/

Jak dobrać osłonę okienną do pomieszczenia?

Rolety materiałowe różnią się pomiędzy sobą rodzajem tkaniny, którą można dopasować do pomieszczenia, w którym mają się znajdować. Jeżeli poszukujemy rolety do pokoju dziennego powinniśmy postawić na model, który jest wykonany z tkaniny transparentnej lub półprzezroczystej. Taki wybór sprawi, że promienie słoneczne które docierają do danego pomieszczenia, będą rozpraszane. W przypadku pomieszczeń, które są poddawane silnemu działaniu promieni słonecznych, powinny być zaopatrzone w rolety z tkaniną podgumowaną lub takie, które są pokryte warstwą odbijającą światło. Dzięki takiemu rozwiązaniu taka osłona okienna świetnie blokuje dopływ promieni słonecznych. Pomieszczenie również nie ulega nagrzaniu.

Żaluzje, które mają poziomy układ dają nam możliwość regulacji światła oraz jakby nie patrzeć ciepła, ponieważ od ilości promieni słonecznych, które wpadają do pomieszczenia, zależy jego nagrzanie. Od kąta nachylenia uzależniona jest również nasza prywatność.

Źródło: https://ciasnealewlasne.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here