Do jakiego wystroju wnętrza wybrać czerwone rolety dzień i noc?

0
389

Rolety są obecnie chętnie wybierane praktycznie do wszystkich pomieszczeń. Już dawno minęły czasy, gdy służyły jedynie w sypialniach do całkowitego odcinania się od świata zewnętrznego. Przeciwnie, obecnie są one dopasowywane do każdego rodzaju pomieszczenia. Gdzie jednak najlepiej będzie umieścić te w kolorze czerwonym? Przypatrzmy się temu bliżej.

Rolety dzień i noc. Co jest w nich tak szczególnego?

Na początek warto zastanowić się, dlaczego właśnie rolety dzień i noc są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Co wyróżnia je na tle innych typów rolet? Przede wszystkim odznaczają się większą funkcjonalnością. Pozwalają na bardziej swobodne regulowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Wszystko za sprawą naprzemiennie ułożonych pasków z nieprzezroczystej i półprzezroczystej tkaniny. Przestawiając je względem siebie, z łatwością możemy zbudować dokładnie taki klimat i wpuścić tyle światła, ile potrzebujemy.

Dodatkową zaletą rolet dzień noc jest ich atrakcyjny wygląd. Przeplatające się paski z dwóch różnych tkanin o pozornie nieco innym odcieniu są po prostu estetyczne i przyciągają spojrzenia. Taka dekoracja jest prosta, nie dominuje w pokoju, a jednocześnie prezentuje się ciekawie, co na pewno stanowi jej wielką zaletę.

Rolety w kolorze czerwonym. Czy to nie nazbyt krzykliwa barwa do pokoju?

Wielu osobom wydaje się, że czerwień nie jest odpowiednia do domu. To kolor krzykliwy, przyciągający spojrzenia i dla wielu ludzi stanowczo zbyt dominujący. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nigdzie go wykorzystywać. Rolety są w tym przypadku świetnym przykładem. Spójrz, jak wyglądają: https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/czerwone-rolety-dzien-noc, a następnie zobacz, do jakich stylizacji będą pasować.

Czy lubisz kontrasty? Jeśli tak, czerwone rolety mogą doskonale sprawdzić się w tej funkcji. Stwórz proste, klasyczne wnętrze pełne czerni i bieli albo stonowanych szarości. Aby je urozmaicić, dodaj do niego czerwone dodatki: samotną różę w wazonie, czerwoną poduszkę i rolety. Na pewno ocieplisz i dodasz energii wnętrzu, a także sprawisz, że będzie jeszcze ciekawsze.

A może to twoje dziecko lubi mieszankę kolorów i pragnie mieć całą tęczę w pokoju? W takim przypadku czerwone rolety też będą idealne! Sięgnij po nie, dodaj na przykład czerwone elementy mebli albo innych tekstyliów, a także pozostałe barwy i tęczowy pokój jak z bajki będzie gotowy.

Czerwony: inspiracja, pasja, miłość. Wykorzystaj psychologię kolorów

Kolor czerwony, podobnie jak wszystkie inne, ma bardzo bogate znaczenie w psychologii kolorów. Jest kojarzony z miłością i namiętnością, pasją i ogniem. Jest kolorem pobudzającym energię i kreatywność. A jednocześnie doskonale spełnia się w roli koloru brandingowego. Nie wierzysz?

Popatrz na coca-colę! Czerwień dominuje i budzi same pozytywne skojarzenia. To kolor, który doskonale pasuje na przykład do marek zimowych, bo często wiązany jest z tym okresem i Bożym Narodzeniem. Wykorzystaj go zatem w swoim biurze (na przykład w postaci rolet), na przykład jeśli organizujesz wyjazdy zimowe na narty. Pokażesz, że dobrze wpisujesz się w stylistykę tej pory roku, a jednocześnie jesteś kreatywny i pełen pasji. Każdy miłośnik nart znajdzie z tobą wspólny język!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here