Moskitiery do okien dachowych

Współczesne domy charakteryzują się zazwyczaj dachem z wyraźnie zaznaczonym spadkiem. Oznacza to w praktyce, że w pomieszczeniach znajdujących się na piętrze występują „skosy”, a więc również okna dachowe. W cieplejszych porach roku stanowią one swoiste wrota dla owadów, które trafiają do naszych wnętrz. Moskitiery do okien dachowych tworzą zaporę dla tego rodzaju intruzów, jak również liści, pyłków i innych fragmentów roślin, które do mieszkania potrafi przygnać wiatr. Na co zwrócić uwagę przed zakupem moskitiery?

Wytrzymałość na pierwszym miejscu, czyli z czego wykonuje się moskitiery do okien dachowych?

Można śmiało założyć, że niemal wszystkie dostępne na rynku moskitiery do okien dachowych cechują się odpowiednim rozmiarem siatki, która mniej lub bardziej skutecznie powstrzyma niechcianych gości. Jednocześnie nie wszystkie zapewnią nam tę ochronę wystarczająco długo. Wytrzymałość moskitiery zależy poza jakością wykonania, przede wszystkim od materiału, z którego powstała. Jakie moskitiery na do okien dachowych powinny sprawdzić się pod tym względem najlepiej?

Do wyboru mamy między innymi poliester, często wykorzystywany na przykład w moskitierach zabezpieczających nasze wnętrza przed pyłem. Szukając trwałych rozwiązań warto zainwestować jednak w bardziej nowoczesne moskitiery, których siatki są wykonane z włókna szklanego. Ten solidny materiał charakteryzuje się wysokim stopniem odporności na rozdarcie. Poza tym trudniej ulega odkształceniom. Osobną kwestię stanowi kaseta, w której możemy w razie potrzeby ukryć moskitierę. W jej przypadku lepszym wyborem tworzywa będzie aluminium.

Moskitiery do okien dachowych, a wystój wnętrz

Współczesne moskitiery do okiem dachowych powinny cechować się nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale także walorami wizualnymi, by nie zaburzać harmonii wnętrza. Domownikom z pewnością zależy na jak najwyższej przepuszczalności światła, które będzie docierać do wnętrza.  Poza tym moskitiery do okien dachowych powinny być wyposażone w kasetę o subtelnym wyglądzie.

Kompatybilność z innymi komponentami

Moskitiery do okien dachowych często nie są jedynym elementem mocowanym we wnęce okiennej. Wraz z nimi kupujemy między innymi rolety zaciemniające, dobrze sprawdzające się choćby w sypialniach i pokojach dziecięcych. Aranżując wnętrze domu, najlepiej zadbać o to, aby zarówno moskitiery do okien dachowych, jak i pozostałe elementy wyposażenia okna pochodziły od jednego producenta. Poza tym istotną kwestię stanowi gwarancja udzielana na zakupione komponenty, które będą pracować obok siebie.

Zrób to sam – łatwe w montażu moskitiery do okien dachowych

Jeżeli moskitiery do okien dachowych planujemy zamontować samodzielnie, przed zakupem powinniśmy rozważyć jeszcze jeden czynnik. Profesjonalni producenci wspierają swoich klientów, udostępniając im dokładne instrukcje dotyczące montażu. Jest to o tyle istotne, że prawidłowy montaż może zadecydować o ważności gwarancji. Poza tym, samodzielny montaż to oszczędność pieniędzy, jednak będzie ona tylko pozorna, jeżeli nie posiadając czytelnej instrukcji stracimy na niego dużo czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here