W dobie szerokiej popularności opraw halogenowych, kinkiety nadal cieszą się wiernym gronem fanów. Nic w tym dziwnego. Wyróżniają się bowiem szeregiem zalet. Nie tylko emitują subtelne i delikatne światło, które nie razi w oczy, ale również umiejętnie dobrane, potrafią podkreślić wybrane elementy architektury. Konieczny jednak okazuje się ich trafny dobór. A w tym zakresie ważna jest wysokość zamontowanego kinkietu, rozmiar oraz efekt, jaki pragniemy uzyskać, montując ten rodzaj światła we własnym domu.

Położenie

Kinkiety mają to do siebie, że potrafią swoim dyskretnym światłem wykreować klimatyczną atmosferę. Nic jednak nie dzieje się samoczynnie. Ważne jest umiejętne rozmieszczenie. Specjaliści zalecają, aby były ułożone w odległości około 2 metrów od siebie, jednak na takiej wysokości, aby swoim światłem nie raziły w oczy. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie montaż co najmniej 1,5 metra od podłogi. Wyjątkiem jest łazienka. Aby zapewnić sobie optymalne oświetlenie twarzy, w szczególności podczas zabiegów kosmetycznych, wysokość montażu kinkietów będzie uzależniona od wzrostu domowników. Idealnie, jeśli będą umieszczona na wysokości oczu.

Rozmiar – nie bez znaczenia…

Zanim udamy się po zakup idealnej lampy, powinniśmy nieco zastanowić się nad jej rozmiarem. W tym zakresie również nie ma miejsca na przypadkowość. Duży, masywny kinkiet niezbyt atrakcyjnie będzie prezentował się w małym lub wąskim pomieszczeniu. I odwrotnie. Mała lampeczka zostanie przytłoczona przestronnym, obszernym wnętrzem. Podstawowym zadaniem jest zatem kierowanie się rozmiarami pomieszczenia i powierzchnią, jaką ma doświetlić, a dopiero potem względami estetycznymi i modowymi. W ostatnim czasie często wybierane są modele z długimi wysięgnikami, które umożliwiają użytkownikowi regulację kąta padania światła.

Mnogość wzorów i rozmiarów

Na szczęście współczesna branża oświetleniowa jest w stanie wiele zaoferować swoim klientom. Kinkiety bowiem są dostępne w różnorodnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu umożliwiają wykreowanie rozmaitych efektów aranżacyjnych i świetlnych. Kinkiety kierujące wiązkę światła do góry okazują się idealne w sytuacji, gdy naszym zamiarem jest optyczne powiększenie posiadanej przestrzeni. Im niżej zostaną umiejscowione, tym więcej światła będzie rozproszone w górnej części ściany. I odwrotnie. Im wyżej kinkiet zostanie ułożony, tym więcej światła będzie emitować w stronę podłogi. Świetną propozycję stanowią również modele kryształowe oraz imitujące postać żyrandoli, doskonale wpisując się w wystrój nowoczesnych wnętrz. Jako, że wydzielają niewielką ilość światła, okazują się niezastąpione w klimatycznej, nastawionej na odpoczynek, sypialni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here