Rolety adaptacyjne (zewnętrzne, natynkowe) coraz bardziej popularne

0
1002

Z przyjemnością zauważamy, że wśród konsumentów znacznie wzrasta zainteresowanie roletami adaptacyjnymi – w niepamięć odchodzą już czasy, kiedy decydowali się oni wyłącznie na żaluzje lub niedrogie okiennice, aby uniknąć nabywania produktów kompleksowych, które znacznie przekraczały ich możliwości finansowe. W chwili obecnej, dzięki większej dostępności materiałów oraz popularyzacji technologii produkcyjnej, ceny zewnętrznych rolet natynkowych znacznie spadły, natomiast one same wytwarzane są z dbałością o najmniejsze nawet detale, dzięki czemu możemy mieć pewność, że będą one nam służyły przez wiele długi lat bez konieczności wymiany na nowe czy też konserwacji.

Dlaczego rolety adaptacyjne to rozwiązanie tak korzystne? Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż wręcz doskonale dopasują się one do stylistyki fasady budynku użytkowego lub mieszkalnego – i to niezależnie czy jest to obiekt nowy, czy też wzniesiony dobrych kilkanaście lat temu. Design rolet ma charakter wysoce uniwersalny, natomiast one same powstają z relatywnie grubej płachty tłoczonego aluminium, którą to wysuwać oraz chować można dzięki specjalnym prowadnicom. Całość wieńczy elegancka oraz bardzo wytrzymała skrzynka roletowa, która pozwoli ochronić nasz produkt przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych czy też niefortunnymi uszkodzeniami.

W zależności od tego jaki styl montażu będzie naszym zdaniem bardziej odpowiedni w przypadku obiektu, którego ma ona stanowić część, roleta może zostać przymocowana bezpośrednio do elewacji lub też w sposób podtynkowy, a więc w specjalnie wykonanej wnęce wykutej w ścianie. Jak zapewne łatwo się domyślić, pierwsze z rozwiązań jest nie tylko o wiele mniej problematyczne, ale i pociąga za sobą niższe koszty, bowiem eksperci podejmujący się rzeczonego zadania muszą jedynie przyczepić skrzynkę i prowadnice do ściany zewnętrznej obiektu, natomiast druga z metod wymaga znacznej ingerencji w strukturę budynku, co nie każdemu może przypaść do gustu, a niekiedy może nawet okazać się niemożliwe.

Z uwagi na ten fakt, konsumenci najczęściej wyrażają zainteresowanie natynkowymi roletami zewnętrznymi, które to niejednokrotnie chcą oni dodatkowo spersonalizować, dostosowując je do swoich preferencji – czy to poprzez zmianę ich pierwotnego rozmiaru czy też modyfikację koloru bazowego na bardziej interesujący oraz lepiej wpasowujący się w specyfikę ogólną przestrzeni mieszkalnej lub użytkowej, w której mają zostać zastosowane. Warto rozważyć także instalację całego zestawu rzeczonych wyrobów na wszystkich oknach w budynku – pozwoli to zachować jednolity wygląd fasady przy jednoczesnej równomiernej ochronie jej przed nadmiernym słońcem, opadami deszczu i śniegu, czy też nieproszonymi osobami trzecimi, które mogłyby mieć ochotę dostać się do wnętrza obiektu. Po złożeniu zamówienia zostaniemy w takim przypadku poproszeni o dokładne wymiary każdego z okien, tak aby elementy wykonanego zestawu były idealnie dostosowane do specyfiki każdego z nich – jak bowiem wiadomo, w przypadku niektórych budynków w ramach jednej fasady zastosowane są różne kształty okien, na przykład okrągłe, prostokątne, czy kwadratowe. Wszystkie one wymagają nieco innej, spersonalizowanej ochrony w formie rolety adaptacyjnej!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie kolory sprawdzą się w sypialni?
Następny artykułJak wybrać najlepszy grill?
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here