Jak niebanalnie urządzić pokój nastolatka?

Okres dorastania to czas, kiedy chcemy się wyróżniać i jednocześnie podkreślać przynależność do jakiejś grupy. Może być to klub kibica albo fanklub zespołu muzycznego. W zależności od upodobań dorastającego dziecka można stworzyć niebanalny pokój nastolatka, w którym będzie czuć się swobodnie i komfortowo, a co najważniejsze będzie stanowił jego azyl. Z pewnością znajdzie się tam plakat lub zawieszka na drzwiach „do not disturb”. Jeśli dziecko lubi sport i kolekcjonuje koszulki, możesz zainwestować w oprawę koszulki sportowej.

Pokój miłośnika sportu – jak go urządzić?

Nastolatkowie bardzo często interesują się sportem, a często staje się on dla nich prawdziwą pasją, a nawet obsesją. Stają się częścią klubu kibica, oglądają wszystkie mecze, a w pokoju posiadają mnóstwo pamiątek związanych z ulubioną drużyną. Warto wszystko dobrze uporządkować. Świetnym pomysłem będzie zakupienie pudełek, które można okleić wycinkami z gazet sportowych w technice decoupage. Dzięki temu kolekcjonowane bilety, gwizdki, czy magazyny sportowe będą miały swoje miejsce. Oprawa koszulki sportowej idola także będzie dobrym pomysłem. Koszulka sportowa w ramce będzie lepiej wyeksponowana, a skoro dziecko nie chce jej prać, z powodu tego, że podpisał się na nie idol, może ją umieścić w oprawie. Warto wybrać również zasłony, które wyglądają niczym siatka bramkowa bądź też siatka przedzielająca obie drużyny w siatkówce. Ponadto drobne dodatki jak narzuty, koce, a także lampy także zrobią różnicę.

Hardcorowy pokój nastolatka

Zainteresowanie muzyką może przekładać się na wystrój pokoju. Jeśli nastolatek jest miłośnikiem gry na gitarze, to takowa może zawisnąć na ścianie, stanowiąc świetną dekorację. W pokoju wielbiciela cięższego brzmienia nie może zabraknąć zimnych barw w wykończeniu wnętrz. Najlepiej postawić na szarości, a jedną ze ścian pomalować w czarnym kolorze. Warto postawić również na plakaty albo płyty winylowe zawieszone w antyramach. Jeśli chodzi o meble, to najlepszym wyborem będą skórzana sofa i fotel. Dla przełamania nieco ciemnych barw, a także dodania do pokoju nuty designu można postawić również na komodę stylizowaną na szafę grającą. Oczywiście w ramkach i antyramach mogą znaleźć się zdjęcia z koncertów, w których miał okazję uczestniczyć nastolatek.

Młody globtroter – wystrój z zaczerpnięty z podróży

Wielu młodych ludzi kocha podróżować. Dlatego dla miłośnika podróżowania idealny wystrój pokoju będzie zawierał dużą mapę świata. Może być zawieszona w antyramie, ale lepiej, gdy jest w formie naklejki ściennej lub fototapety. W takim przypadku każdy młody podróżnik może zaznaczać miejsca, które udało mu się odwiedzić, a także wymarzone kierunki podróży odpowiednimi kolorami. Warto wykorzystać również tablicę korkową, gdyż na niej z pewnością zawiśnie mnóstwo zdjęć z różnych podróży. Na ścianach można zawiesić również maski albo inne dekoracje. Na komodzie warto postawić szkatułkę, w której dziecko będzie przechowywało listy od osób, które poznało w czasie podróży i wymienia korespondencję. Obok może stanąć dekoracyjny globus, a także skarbonka z pieniędzmi przeznaczonymi na wymarzone podróże. W pokoju można zaadaptować również hamak, a także duży kufer na ubrania.

Pokój miłośnika fantasy – zaczaruj wnętrze

Ciekawym pomysłem na wykończenie pokoju nastolatka może być motyw fantasy. Jeśli jest miłośnikiem tego gatunku, to na pewno będzie chciał mieć w swoim pokoju duży regał, na którym umieści wszystkie ulubione pozycje książkowe. W takim pokoju warto zawiesić w antyramach plakaty scen z filmów fantasy. Można pokusić się o fioletowe, bądź też brązowe wykończenie ścian. Łóżko może być wyposażone w szufladę na pościel, a także półkę, gdzie można schować ulubioną lekturę. Warto tutaj szczególnie zadbać o nastrojowe oświetlenie. Ważne by w takim pokoju nie było zbyt jasno i panowała aura tajemniczości.

Urządzenie pokoju nastolatka to prawdziwe wyzwanie, wszak trzeba wziąć pod uwagę jego zainteresowania. Przebywanie we wnętrzu dostosowanym do potrzeb będzie sprawiało, że dziecko może być mniej sfrustrowane, a tym samym mieć lepsze kontakty ze swoimi rodzicami. Wszak każdy zasługuje na odrobinę prywatności, a także możliwość realizacji pasji, czy manifestowania swoich zainteresowań i poglądów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here