lacobel grafika na szkle

Powierzchnia ściany bezpośrednio przylegająca do blatu kuchennego to standardowo miejsce, które bardzo łatwo ulega zabrudzeniu. Na dodatek złego są to przeważnie plamy trudne do usunięcia, ponieważ tłuszcz i barwniki zawarte w jedzeniu szybko i głęboko penetrowały by powierzchnię pokrytą zwykłą farbą. Aby temu zapobiec powierzchnię tę już dawno temu pokrywano farbą odporną na penetrację. Standardowo była to lamperia wykonana farbą olejną.

Nieco później modnym rozwiązaniem były płytki ceramiczne. Tworzyły estetyczną i łatwą w czyszczeniu powierzchnię. Problemem były jedynie miejsca styku poszczególnych płytek. Obecne w tym miejscu fugi nie były już tak odporne na działanie barwników z jedzenia czy tłuszczy. Nawet solidnie zaimpregnowane fugi z czasem pochłaniają zabrudzenia i nie prezentują się tak estetycznie jak w pierwszych dniach po montażu.

Zalety szkła nad blatem kuchennym

Rozwiązaniem, które pojawiło się w ostatnich latach, jest zastosowanie w tym miejscu szklanej płyty. Płyta taka jako powierzchnia całkowicie jednolita i gładka doskonale sprawdza się w tym szczególnym miejscu w domu. Z jednej strony jest to oczywiście aspekt czysto użytkowy. Szklana tafla jest niesłychanie łatwa w utrzymaniu czystości. Wystarczy odrobina płynu by usunąć z niej nawet zaschnięte plamy z jedzenia. Do tego mamy pewność, że na powierzchni tej nie pozostaną żadne plamy. Szkło jest całkowicie odporne na penetrację i wnikanie w powierzchnię zabrudzeń. Szkło nawet po wielu latach nie nosi oznak zniszczenia i ciągle wygląda jak nowe. Drugim walorem szkła jest jego transparentność. Pozwala to na umieszczenie pod nim dowolnego wzoru czy koloru.

lacobel

Szkło lacobel

Szkło takie nazywane jest lacobel i pozwala nadać każdemu wnętrzu indywidualny, niepowtarzalny charakter. Zalety lacobel szybko docenili zarówno projektanci wnętrz jak i jego końcowi użytkownicy. Rosnąca popularność sprawia, że obecnie rozwiązanie to można spotkać praktycznie w każdym domu, czy to nowym, czy też poddanemu gruntownemu remontowi. „Szkło lacobel poza odpornością na zabrudzenia jest również całkowicie wodoodporne. Pomaga to zapobiegać penetrowaniu ścian przez wilgoć towarzyszącą procesowi gotowania. Ta zaleta lacobel bywa wykorzystywana również w innych pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Spotykamy je w łazienkach, szczególnie w kabinach prysznicowych. Dowolna grafika umieszczona na specjalnej folii sprawi, że każde wnętrze zyska nowy wymiar. Taka dekoracja nie tylko cieszy oko, ale może również optycznie powiększyć pomieszczenie, co bywa szczególnie doceniane w małych mieszkaniach” – mówi pani Izabela, właścicielka firmy Housekrup z Krakowa, specjalizującej się w sprzedaży i montażu szkła lacobel.

szkło lacobel

Montaż szkła lacobel

Montaż tafli lacobel najlepiej zlecić fachowcom posiadającym doświadczenie w takich montażach. Solidnie zainstalowana tafla posłuży przez wiele długich lat nie nosząc praktycznie żadnych oznak zniszczenia. Warto jednak pamiętać, że szkło lacobel nie jest całkowicie niezniszczalne. Zbyt wysokie temperatury panujące w bezpośrednim otoczeniu palników gazowych mogą być dla takiego szkła niebezpieczne. Jak każde szkło ulegnie również uszkodzeniu od silnego uderzenia.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMeble z uchwytami?
Następny artykułJak niebanalnie urządzić pokój nastolatka?
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here