Jak zaplanować praktyczny salon z aneksem kuchennym?

Połączenie salonu z aneksem kuchennym jest coraz częściej wybieraną możliwością przy aranżacji wnętrz. Nawet ci, którzy dysponują dużą przestrzenią, decydują się na takie rozwiązanie. Przemawia za nim wiele zalet, między innymi:

  • wspólne gotowanie z przyjaciółmi i rodziną podczas spotkań,

  • brak poczucia odcięcia się od reszty domowników podczas przygotowywania posiłków,

  • sposobność uczestniczenia w rozmowach bądź oglądanie telewizji przy jednoczesnym korzystaniu z kuchni.

Wersja ze stołem

Małe salony z aneksami kuchennymi świetnie zagospodaruje postawienie stołu z krzesłami, który będzie również pełnił funkcję przedłużenia blatu roboczego. Ten prosty zabieg pozwoli nam na wspólne posiłki, które są tak ważne dla relacji. Postawmy na ciekawe połączenia ciepłego drewna z surowym metalem. Takie kontrasty są bardzo modne w obecnym sezonie.

Wersja z wyspą

Przestronne pomieszczenia to prawdziwy rarytas dla projektanta. Swoboda, jaką zapewnia wielkość wnętrza, daje duże pole do popisu. W takiej sytuacji można wykorzystać wyspę, która świetnie sprawdzi się jako dodatkowy blat lub oddzielne stanowisko do gotowania. Pamiętajmy o wentylacji. Odpowiednia moc wyciągu nieprzyjemnych zapachów będzie gwarantować przyjemne chwile nie tylko w strefie gotowania, ale również w strefie wypoczynkowej. Jeżeli miejsce na to pozwoli, warto ustawić hokery po drugiej stronie, które zachęcą domowników do wspólnego przesiadywania podczas prac w kuchni.

Wersja z barem

Kolejną ciekawą propozycją jest zainwestowanie w barek oddzielający aneks kuchenny od salonu. To nie tylko miejsce do pracy, ale również dodatkowa przestrzeń na przechowywanie rzeczy. Jeśli chodzi o ten wariant, należy skupić się przede wszystkim na wybraniu efektownych krzeseł, takich jak hokery, które są nieodzownym elementem zabudowy barowej. Dostępne alternatywy charakteryzują się:

  • oparciem stabilizującym plecy

  • pokryciem z miękkiego materiału

  • wygodnym podparciem na stopy

Dodatkowo możemy wybierać w modelach wykonanych z plastiku, drewna oraz metalu. To jak będą prezentować się nasze hokery zależy od wystroju całości. Ważne, aby komponowały się również ze strefą wypoczynkową.

Każdy projekt wymaga czasu i odpowiedniego budżetu. Przed planowanymi zakupami poszukajmy odpowiedniej inspiracji w popularnych sklepach meblowych. Dzięki osobistej wizycie jesteśmy w stanie oszacować, co jest modne w obecnym sezonie oraz co do nas pasuje. Dodatkowo to możliwość przetestowania na żywo wielu mebli i dodatków oraz porównanie co będzie pasować do naszej ogólnej koncepcji.

Artykuł powstał we współpracy z https://behome.pl/zul_m_Meble_Hokery-647.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here