czy dzieci powinny grać w domino?

Pierwsze domino dla dziecka śmiało można kupić, gdy dziecko ukończy 3 lata. Czasami nawet troszkę wcześniej, wszystko zależy od malucha i od jego umiejętności.
Małe dzieci bardzo szybko uczą się nowych rzeczy, ich umysł chłonie nową wiedzę, jak gąbka. Nowe zabawki i gry cieszą się zainteresowaniem wsród dzieci. Maluchy są bardzo ciekawe otaczającego je świata. Jak wybrać grę tego typu?

Jak wybrać grę domino?

W sklepach z zabawkami, oferta domino jest bardzo bogata. Zastanawiając się, która gra będzie najlepsza, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • rodzaj gry, podstawową zasadą jest dobór gry do preferencji gracza i jego oczekiwań. Rodzajów domino jest sporo, wyróżniamy: domino klasyczne, obrazkowe, edukacyjne, logopedyczne i magnetyczne.
  • cena, jeżeli zależy nam żeby wybrana gra posłużyła nam dłuższy okres czasu, nie ma co oszczędzać. Warto zawsze porównywać ceny gier w różnych sklepach lub poczekać na ofertę specjalną lub promocję.

gra domino dla dzieci

  • marka, lepiej wybierać gry od producentów znanych i sprawdzonych. Wtedy mamy gwarancję, że są solidniej wykonane.
  • wykonanie, od niego zależy jak długo posłuży nam gra i czy będzie komfortowa. Najbardziej polecane jest domino drewniane.
  • wiek gracza, na opakowaniu zawsze należy szukać informacji, dla jakiego przedziału wiekowego gracza jest dana gra.

Zasady gry w domino

Reguły gry zależą od wersji i rodzaju domino. Żeby dowiedzieć się jakie zasady obowiązują musimy na początku przeczytać instrukcję. Do najważniejszych zasad gry w domino, należą:

  • liczba graczy to: 2, 3 lub 4 osoby. Na rynku dostępne są również wersje, gdzie może grać więcej osób.
  • wszystkie płytki domino, należy odwracać oczkami do dołu i wymieszać. Kto rozpoczyna grę? Ten gracz, który wylosuje płytkę, z największą sumą oczek.
  • wszyscy gracze losują po siedem płytek. Rozpoczynający gracz wykłada jedną z płytek, a dopiero wtedy następni gracze mogą dokładać płytki według ustalonych reguł.
  • wygrywa ten gracz, który pozbędzie się swoich wszystkich płytek jako pierwszy.

Przeczytaj też: http://www.przytulny.pl/akcesoria-do-gier-planszowych-dla-dzieci-co-dokupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here