Przy wykończeniu domu konieczne jest wybranie właściwych drzwi wewnętrznych, które nie tylko będą pasowały do niego stylistycznie ale również posłużą na długie lata. Trzeba również postawić na odpowiedni montaż, dzięki któremu korzystanie z drzwi będzie łatwiejsze. Wbrew pozorom to czy drzwi otwierają się do wewnątrz czy na zewnątrz ma duże znaczenie.

Drzwi uchylne – mnogość możliwości i materiałów

Wybierając drzwi wewnętrzne do domu możemy zdecydować się na klasyczny model drzwi uchylnych. Jeśli mamy duży, przestronny salon, który chcemy oddzielić od reszty domu, dobrym rozwiązaniem będą drzwi dwuskrzydłowe. Dzięki którym łatwiej będzie nam np. wnosić tace z herbatą czy jedzenie, gdy przyjdą do nas goście. To najczęściej drzwi kasetonowe lub drzwi ze szprosami i fazowanym szkłem. Doskonale podkreślają one charakter i prestiż pomieszczenia używanego podczas szczególnych okazji, tworzącego klimat rezydencji. Takie i inne realizacje drzwi wewnętrznych, znajdziesz na stronie dubinski.com.pl.

Drzwi idealne do kuchni

Wybierając drzwi do kuchni warto wybrać model, który nie wymaga nawet użycia rąk do ich otwarcia. Wystarczy lekko pchnąć aby się otworzyły. Drzwi wahadłowe, bo o nich mowa, kojarzą się przede wszystkim z kuchniami w większych restauracjach, ale sprawdzą się one również do użytku domowego. Gotując w kuchni i chcąc wynieść lub wnieść tace, trudno jest to uczynić jedną ręką, drugą przytrzymując drzwi, a rozwiązanie wahadłowego otwierania załatwia sprawę. Bardzo dobre w przypadku małych kuchni lub kuchni wnękowych są drzwi harmonijkowe. W ten sposób nie zabiera się dodatkowej przestrzeni potrzebnej do otwarcia drzwi.

Drzwi do małego pokoju

Podobnie jak w kuchni również w małym pokoju nie warto zabierać dodatkowej przestrzeni i zainstalować drzwi, które zwiększą ergonomię. Odpowiednie będą drzwi przesuwne, zainstalowane na specjalnej szynie i prowadnicy, która może być dodatkowo zamaskowana, aby mechanizm przesuwny nie był widoczny. Mamy tu duży wybór jeśli chodzi o materiały, gdyż są zarówno drzwi przesuwne drewniane, z materiału drewnopodobnego, jak i szkła hartowanego. Każdy może więc wybrać model według własnych preferencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here