Pomoc w zakupie kuchenki gazowej

Kuchenki zasilane na gaz to wciąż jeden z najchętniej wybieranych typów urządzeń kuchennych. Za pomocą kuchenki gazowej będziesz mógł przygotować potrawy, przetworzyć termicznie produkty spożywcze oraz szybko i sprawnie uporać się z ukończeniem obiadu. Poniżej udzielamy porad związanych z zakupem kuchenki gazowej. Poznasz najważniejsze kryteria zakupowe oraz cechy dostępnych produktów. Dowiesz się także w jakie akcesoria dodatkowe warto się zaopatrzyć.

Kuchenki gazowe – niezmiennie popularne 

Choć coraz więcej osób sięga po płyty indukcyjne lub gazowe, to jednak tradycyjne, konwencjonalne kuchenki gazowe wciąż cieszą się dużą popularnością. Ich działanie jest pod wieloma względami bardziej komfortowe. Kuchenki emitują żywy ogień, którego płomienie wykorzystywane są do podgrzewania potraw. Każda gospodyni domowa wie, że manipulowanie takim źródłem ciepła jest o wiele łatwiejsze, niż regulowanie pracą płyt indukcyjnych. Ponadto, płyty indukcyjne potrzebują dość dużo czasu, by ich temperatura wróciła do standardowej. Dla kontrastu kuchenki gazowe radzą sobie o wiele lepiej i szybciej z odprowadzaniem ciepła z ich powierzchni. 

Dodatkową zaletą kuchenek gazowych jest fakt, że są to urządzenia stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Również ich użytkowanie nie należy do szczególnie drogich – co jest oczywiście konsekwencją niskich cen opłat za gaz. Zwłaszcza jeśli alternatywą względem zasilania gazem jest prąd (którego ceny zdecydowanie szybciej rosną) to warto zdecydować się właśnie na kuchenkę gazową. 

Warto też podkreślić, że kuchenki gazowe są mniej podatne na potencjalne uszkodzenia i awarie niż urządzenia zasilane prądem. Ponadto, prąd to typ energii, w którego dostawie występują regularne braki. Natomiast w przypadku dostawy gazu do żadnych spontanicznych braków lub zwarć sieci nie dochodzi. Dlatego też kuchenka gazowa będzie działać o wiele korzystniej niż jej elektroniczny odpowiednik. 

Najważniejsze cechy kuchenek gazowych 

Wybierając kuchenkę gazową, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych spraw i parametrów. Przede wszystkim – istotna jest obecność najważniejszych funkcji, niezwykle pomocnych w trakcie codziennego przygotowywania posiłków. Termoobieg to jeden z najczęściej wykorzystywanych programów, który pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła po całym urządzeniu. Ważna jest też pod tym względem obecność aż dwóch grzałek – dolnej oraz górnej. 

Minutnik i timer to opcje pomocne w przygotowywaniu różnego typu wypieków. Pozwalają także utrzymać potrawy umieszczone wewnątrz kuchenki w wysokiej temperaturze. Są to opcje dedykowane szczególnie dla osób, które mają tendencję do zapominania o pozostawionych wewnątrz kuchenki potrawach.

Warto też wspomnieć o niezwykle pomocnej opcji grillowania, pieczenia wielopoziomowego, programu dedykowanego do pizzy oraz obecności termosondy. Ta ostatnia wykorzystywana jest do kontroli temperatury mięs w trakcie ich obróbki. 

Akcesoria dodatkowe do kuchenek gazowych 

By kuchenka gazowa była maksymalnie komfortowa w codziennym użytku, warto sięgnąć po specjalne akcesoria i elementy wykorzystywane w jej pracy. Kluczowa jest między innymi blacha do pieczenia oraz kratka, do tworzenia półek. Niektóre modele kuchenek gazowych są także wyposażone w specjalne naczynia dedykowane do pracy z nimi – na przykład żaroodporne brytfanny. 

Pomocne jest także sięgnięcia po elementy wymienne, takie jak uchwyty do drzwiczek czy pokrętła do kuchenki gazowej Amica. Są to elementy konstrukcyjne, które najszybciej ulegają awariom i różnego typu uszkodzeniom, dlatego warto zaopatrzyć się w nie od razu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here