Zestaw podtynkowy prysznicowy

Dobre urządzenie sfery kąpieli jest ważnym elementem w każdym domu. Mimo tego, że z początku przedsięwzięcie to może wydawać się nie być skomplikowane, problem w postaci „prysznic czy wanna” to nie jedyny dylemat, przed którym stoimy. Po jego rozstrzygnięciu przychodzi moment na znacznie trudniejsze wybory. Jednym z nich jest decyzja o odpowiedniej armaturze. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru zestawu podtynkowego prysznicowego?

Zestaw podtynkowy prysznicowy – na co zwrócić uwagę?

Kupując gotowy zestaw podtynkowy prysznicowy, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim będzie to głowica oraz korpus.

Głowica jest pierwszym najważniejszym elementem baterii. Jest ona odpowiedzialna nie tylko za jej szczelność, ale świadczy również o jej jakości. Odpowiada ona za mieszanie wody zimnej z wodą ciepłą, a także regulację jej temperatury. Kupując głowicę, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona tłumik oraz sitko. Ich zadaniem jest bowiem wyciszenie szumu wody. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje głowic: suwakowe, ceramiczne oraz termostatyczne.

Korpus jest drugim elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru baterii. Droższe korpusy wykończone są niklem, złotem, stalą szlachetną lub mosiądzem – w zależności od jego ceny. Poza różnymi materiałami wykorzystywanym do ich produkcji, do wyboru mamy również wiele kształtów.

Rodzaje zestawów podtynkowych prysznicowych a aranżacja łazienki

Każdy zestaw prysznicowy składa się z kilku elementów. W zależności od tego, czego oczekujemy, możemy postawić na samodzielne skompletowanie całości lub kupno gotowego zestawu. Wśród gotowych opcji dostępnych na rynku znajdziemy:

Deszczownica, słuchawka i wąż. Zakup zestawu z deszczownicą to sposób na szybkie przearanżowanie swojej łazienki. Będzie to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i niezwykle estetyczne.

Prysznic, drążek i wąż. Jest to podstawowa bateria wannowa wzbogacona o dodatkowe akcesorium – drążek. Zamieni ona przestrzeń w praktyczną strefę natrysku z parawanem. Dzięki drążkowi zyskujemy swobodę ruchów. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w niższych, jak i wyższych prysznicach.

Bateria wannowa z zestawem punktowym. Jest to pierwszy z wymienionych zestawów, który musi być zamontowany na etapie budowania łazienki – zawiera on bowiem baterię. Jest to doskonała opcja dla wszystkich, którzy kochają długie kąpiele we wannie, ale od czasu do czasu lubią wziąć szybki prysznic.

Zestaw prysznicowy z baterią termostatyczną. Jeżeli w nowej łazience stawiasz na prysznic, jednocześnie zwiększając funkcjonalność wanny, jest to doskonały wybór. Rozwiązanie to zajmuje niewiele miejsca, a sprawi, że Twoja wanna z prysznicem staną się krainą ciepła! Już nigdy nie będziesz musiał czekać aż woda nagrzeje się.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here