Zapachy do domu

Podobno w 2013 roku modny ma być wystrój wnętrz pod hasłem „Przytulność w industrialnym lofcie”. Taki przynajmniej styl lansowała na targach designerskich jedna z niemieckich firm. Cóż… jak głosi stare przysłowie – „nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba”. Trendy trendami, a prawda jak zawsze leży pośrodku: dobra aranżacja wnętrz to taka, w której po prostu dobrze się czujemy. A jeśli przy okazji jest rzeczywiście modna – tym lepiej dla nas.

Na klimat wnętrza składa się bardzo wiele elementów, które wspólnie tworzą określony efekt. Czasem zmiana nawet małego drobiazgu może wszystko zepsuć lub – wręcz przeciwnie – uratować nieudany projekt. Warto zatem zwrócić uwagę nie tylko na podstawowe wyposażenie wnętrz, ale też – a raczej: przede wszystkim – na dekoracje i dodatki do domu.

To, jakie powiesimy obrazy czy plakaty, w jakie ramy je oprawimy, jakie wybierzemy listwy przypodłogowe, czy będziemy konsekwentni w doborze naczyń kuchennych utrzymanych w jednolitym stylu, jaką lampę zamontujemy nad lustrem albo jaki wieszak postawimy w przedpokoju – wszystkie te kwestie wydają się nam często drugorzędne. „Jakoś to będzie” – myślimy i w efekcie powstaje nieznośny miszmasz konwencji i trendów. Oczywiście nie każdy z nas jest projektantem, ale zostawianie takich spraw przypadkowi jest wręcz niedopuszczalnym grzechem!

Dobierając dekoracje do domu powinniśmy poświęcić trochę czasu na odwiedzanie różnych sklepów, szczególnie tych mniejszych – w których często znaleźć można przedmioty niedostępne nigdzie indziej. Warto też urządzić sobie „rajd” po wirtualnych półkach sklepów internetowych, które często prowadzone są albo przez profesjonalnych designerów, albo też przez pasjonatów projektowania i urządzania wnętrz lub miłośników stylowych drobiazgów. Przeważnie takie miejsca to prawdziwe skarbnice przedmiotów wymykających się konwencjom i urzekających oryginalnym pięknem.

Dobry wystrój wnętrz nie polega bowiem na zakupie – nawet wyjątkowo efektownych – wielkoseryjnych mebli i modnych fototapet. Prawdziwą sztuką jest umiejętne zestawienie przedmiotów i akcesoriów zarówno bardzo typowych, jak i całkiem „objechanym” z charakterem użytkownika danej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy dekoracje wnętrz przypominać będą o czasach dawno minionych, czy też onieśmielać sterylnością i technologią rodem z przyszłego wieku – mogą być piękne, oryginalne, praktyczne i wygodne jednocześnie. Jeśli będą z nami „rezonować”, będzie idealnie!

Nie wolno w tym wszystkim zapominać o jeszcze jednej istotnej kwestii: atmosfera wnętrza to nie tylko jego wygląd. Warto więc dobrać odpowiednie zapachy do domu  – one naprawdę potrafią go odmienić nie do poznania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPorcelanowa historia kubka
Następny artykułNowoczesna kuchnia: gotowi na gotowanie?
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here