Wybór łóżka to jedna z najważniejszych decyzji, przed jaką stoi osoba urządzająca sypialnię. Wszak to w łóżku człowiek spędza niemal 1/3 część swojego całego życia. Bez tego elementu wyposażenia sypialni trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Dlatego też łóżko sypialniane musi być przede wszystkim wygodne i komfortowe. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby było także ładne. Jak wybrać łóżko do sypialni? Oto kilka wskazówek.

Wymiary

Jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze łóżka sypialnianego są jego wymiary. W tym przypadku podstawą wyboru jest konkretne przeznaczenie mebla – łóżko może być jednoosobowe lub dwuosobowe (tak zwane małżeńskie). W przypadku łóżka jednoosobowego największą popularnością cieszą się te, które posiadają wymiary 90×200 cm (chociaż można też zdecydować się na takie o wymiarach 100×200 cm lub 120x200cm). W przypadku łóżek małżeńskich królują te o wymiarach 160×200 cm (chociaż nie brakuje też zwolenników łóżek 140×200 cm bądź 180×200 cm). Tutaj warto kierować się własnymi upodobaniami i metrażem sypialni. Natomiast osoby charakteryzujące się bardzo wysokim wzrostem powinny pomyśleć o zamówieniu łóżka na wymiar.

Materiał

Innym kryterium branym pod uwagę przy zakupie łóżka do sypialni jest materiał, z którego zostało ono wykonane. Tutaj wybór jest dokonywany pomiędzy łóżkiem drewnianym, wykonanym z płyty bądź tapicerowanym. Niewątpliwą zaletą łóżek drewnianych jest ich jakość, wytrzymałość i trwałość. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż drewno kojarzy się z przytulnością i ciepłem – co w przypadku sypialni ma niebagatelne znaczenie. Wiele osób kupując łóżko do sypialni decyduje się na takie, które jest wykonane z płyty. Takie łóżko również może być wytrzymałe, jednak warunkiem jest płyta charakteryzująca się wysoką jakością. Warte podkreślenia jest to, iż coraz większym zainteresowaniem cieszą się też łóżka tapicerowane, których ramy są pokryte tkaniną lub skórą (naturalną bądź sztuczną).

Styl sypialni

Wybierając łóżko sypialniane nie wolno pominąć tak ważnej kwestii, jaką stanowi styl sypialni. Łóżko ma stanowić integralny element pomieszczenia i nie powinno być w opozycji do ogólnego charakteru sypialni. Na szczęście na rynku jest dostępnych tak wiele modeli, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wśród dostępnych modeli można zdecydować się na łóżko w stylu klasycznym, kolonialnym, retro, skandynawskim, glamour, minimalistycznym i wielu innych.

Niezwykle ważną sprawą przy wyborze tego niezwykle ważnego mebla do sypialni jest zwrócenie uwag na jego wykonanie. Łóżko powinno być solidne, dobre jakościowo i wyposażone w odpowiedni stelaż. Tylko wtedy spełni wszystkie swoje zadania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here