Budując dom czy remontując mieszkanie, należy wziąć pod uwagę kondycję instalacji elektycznej. W przypadku nowej budowy oczywiście należy założyć nową instalację. Jeśli jednak remontujemy swoje mieszkanie, wówczas konieczna jest analiza jej kondycji i tego, czy wymaga ona naszej interwencji i wymiany. Mało kto podejmuje się tego osobiście, dlatego z reguły decydujemy się na wynajęcie fachowca. Jednak również wyspecjalizowane ekipy remontowe mogą zawieść i popełnić wiele – często podstawowych – błędów podczas remontów i renowacji. Jak zapobiec błędom podczas napraw eklektycznych?

Wynajmując fachowca czy całą ekipę remontową do przeprowadzenie remontu, spodziewamy się, że wszystko będzie zrobione zgodnie z planem, a w trakcie użytkowania pomieszczeń nie będą przydarzać nam się niemiłe niespodzianki. Niestety, w praktyce czasami wygląda wręcz przeciwnie. Czasami wina leży po naszej stronie – chcąc ograniczyć wydatki na remont, decydujemy się na tańszą ekipę bądź słabszej jakości materiały, co później może częsty, skutkować występowaniem usterek i problemów związanych z instalacją elektryczną. Jak zabezpieczyć się na tę ewentualność i dopilnować, by naprawy elektryczne wykonane zostały poprawnie? Na co zwrócić uwagę przy doborze pracowników, by nie musieć później poprawiać robocizny? Co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę?

Analiza potrzeb

Przede wszystkim zastanów się, co w rzeczywistości należy naprawić, odświeżyć bądź wymienić. Mowa tu nie tylko o samej instalacji w ścianach, ale także elementach codziennego użytku – gniazdkach, włącznikach do światła. Takie dokładne zaplanowanie działania z pewnością pomoże w uniknięciu późniejszych napraw i poprawiania błędów. Dowiedz się więcej o tym, jakich najczęściej dokonuje się napraw elektrycznych w Warszawie: http://www.proservice24h.pl . Pierwszym i podstawowym błędem napraw elektrycznych i remontów jest założenie zbyt małej liczby gniazdek zwłaszcza w tych kuchni i w salonie, czyli w tych pomieszczeniach, gdzie konieczne jest podłączenie wielu sprzętów elektronicznych – telewizora, mikrofalówki i tak dalej. Dlatego podczas generalnego remontu bądź budowy od podstaw należy dokładnie wyobrazić sobie co i  gdzie będzie ulokowane, by rozmieszczenie gniazdek było jak najbardziej praktyczne. Warto zastanowić się nad tym wcześniej, by dokładnie wskazać osobom, które będą wykonywały remont, gdzie powinny się one znaleźć. Istotnym elementem instalacji eklektycznych w mieszkaniu czy domu jest skuteczne uziemienie, które zapewnia bezpieczeństwo nie tylko urządzeniom elektronicznym, ale przede wszystkim lokatorom. Elektryk powinien również zwrócić uwagę na liczba obwodów. Aby była ona wystarczająca,  przyjmuje się, że z jednego obwodu nie powinno wychodzić więcej niż 10 gniazd i 20 źródeł światła. Gwarantuje to równomierne obciążenie faz i ma kluczowe znaczenie w przypadku wystąpienia awarii elektryczności w domu czy mieszkaniu i podejmowaniu w późniejszym czasie napraw elektrycznych. W takich wypadkach sprawdzi się też swobodny dostęp do rozdzielnicy i jej odpowiednia wielkość. Rozdzielnica bowiem podczas awarii wymaga często włączenia lub wyłączenia któregoś  z obwodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here