Pufy otwierane do siedzenia

Marzysz o domu urządzonym nie tylko pięknie, ale i praktycznie? Zatem warto, abyś w trakcie planowania wystroju uwzględnił kilka wyjątkowo funkcjonalnych rozwiązań. Co powiesz na pufy otwierane do siedzenia? Możliwości ich wykorzystania jest naprawdę wiele.

Pufy do salonu – miejsce do siedzenia i podnóżek w jednym

Przyznajcie się – pufy otwierane do siedzenia kojarzą się dosyć staromodnie, prawda? To trochę błędne przekonanie, bo sporo się tutaj pozmieniało. Dlatego dobrze byłoby nieco zweryfikować swoje wyobrażenie o tych praktycznych meblach. Zacznijmy może od tego, że wcale nie muszą one być toporne i siermiężne,  co skutecznie udowadnia wiele z dostępnych obecnie na rynku modeli. Tak, pufy do salonu to aktualnie meble w równym stopniu funkcjonalne, co i miłe dla oka. Na ich korzyść przemawia jednak przede wszystkim to, że są to meble, które wykorzystać można w wielu różnych rolach.

Najbardziej oczywiste wykorzystanie puf to oczywiście dodatkowe miejsce do siedzenia. Nie oszukujmy się – fotela wraz z jego wygodnym oparciem i podłokietnikami nigdy w pełni nie zastąpią, ale jako siedzisko dodatkowe (lub awaryjne) sprawdzą się bardzo dobrze. To także rozwiązanie, które warto wykorzystać we wnętrzach o ograniczonym metrażu – zwłaszcza w nich warto stosować meble wielofunkcyjne, które pozwolą zaoszczędzić nieco przestrzeni. Pufy świetnie poradzą sobie również w charakterze praktycznego podnóżka, w szczególności w tych salonach, w których nie ma narożnika, który pozwalałby na odpoczynek w pozycji półleżącej, z wygodnie wyciągniętymi nogami.

Nowoczesne pufy – pomysł na oryginalny stolik kawowy

W magazynach i blogach wnętrzarskich znajdziecie coraz więcej aranżacji z pufami wykorzystywanymi w charakterze stolika kawowego lub pomocniczego, ustawionego przy jednym z końców sofy lub obok fotela. I choć jest to z pewnością pomysł na ciekawy i nieco mniej szablonowy wystrój wnętrza, to jednak warto tutaj zachować czujność. Jeżeli zdecydujemy się na wykorzystanie puf w tym charakterze, wybierajmy modele o stosunkowo twardym i stabilnym siedzisku. Dla wzmocnienia efektu można również ustawić na siedzisku dużą tacę drewnianą lub metalową, która stworzy dodatkową namiastkę tradycyjnego blatu.

Miejmy też na uwadze, że w przypadku stolików, zarówno kawowych, jak i pomocniczych, istotna jest wysokość, na jakiej ustawiony został blat. Przyjmuje się, że blat stolika kawowego powinien mieć wysokość zbliżoną lub minimalnie wyższą niż siedzisko sofy. Z kolei stolik pomocniczy powinien być nieco wyższy. Blat powinien znajdować się na wysokości podłokietników mebla towarzyszącego, a w przypadku mebli bez podłokietników – powyżej 20 cm od siedziska sofy lub fotela. Pufy w roli stolika pomocniczego mogą się zatem okazać nie do końca praktycznym rozwiązaniem, w przypadku kawowego sprawa przedstawia się nieco lepiej.

Pufy ze schowkiem – miejsca do przechowywania nigdy za wiele

Dodatkowe możliwości przechowywania chyba w każdym domu są mile widziane, prawda? Nawet jeśli początkowo wydaje nam się, że szafy przesuwne w przedpokoju i kilka komód w innych pomieszczeniach w zupełności wystarczą, na ogół szybko okazuje się, że byliśmy w błędzie. Dlatego warto w wystroju swoich wnętrz wykorzystywać meble z ukrytymi schowkami. Przezorny zawsze przecież lepiej ubezpieczony.

Decydując się na pufy, warto wybierać zwłaszcza pufy otwierane, z ukrytym pod siedziskiem schowkiem. Mogą się tam zmieścić zarówno podręczne drobiazgi, jak i przedmioty całkiem sporych gabarytów – wszystko zależy od rozmiarów wybranego przez nas mebla i zastosowanych w nim rozwiązań konstrukcyjnych. Do wyboru mamy tutaj zarówno pufy z całkowicie zdejmowanym siedziskiem, stanowiącym pokrywę schowka, jak i siedziska przytwierdzone z jednej strony do podstawy.

Pufy otwierane do siedzenia – wykorzystaj je również w sypialni

Nie myślcie sobie jednak przypadkiem, że wyłącznie w salonie znaleźć można zastosowanie dla puf – w sypialni również znajdzie się dla nich kilka funkcji. Nowoczesne pufy to jedno z alternatywnych rozwiązań dla klasycznych szafek nocnych. Był już przecież etap na wykorzystywanie w ich charakterze taboretów, więc czemu by nie pufy? Jeżeli lubicie rozwiązania wybiegające poza utarte schematy, ten pomysł może się okazać całkiem trafiony. A może dekoracyjna namiastka toaletki? Wystarczy niewielka konsola, zawieszone nad jej blatem lustro i niewielki puf do kompletu. Uprzedzaliśmy już przecież na samym początku, że te niepozorne meble skrywają w sobie całkiem spory potencjał.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here