Automatyka budynkowa z produktami firmy Fibaro

Dla wielu ludzi dom jest najważniejszym miejscem na świecie. Powinien zapewniać komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom. Dlatego tak ważne jest stworzenie przyjaznej przestrzeni domowej. Produkty marki Fibaro potrafią zmienić każdy dom w inteligentny budynek w pełni dostosowany do potrzeb użytkowników.

Tworzą one całe systemy zarządzania budynkiem. Dzięki temu wystarczy nasz jeden gest, słowo albo naciśnięcie jednego przycisku, aby zyskać całkowitą kontrolę nad naszym domem.

Dlaczego warto wybrać urządzenia marki Fibaro?
Ogromnym atutem urządzeń marki Fibaro jest możliwość stworzenia kompleksowego systemu zarządzania budynkiem, który jest dostosowany zarówno do funkcji pomieszczeń, jak i potrzeb domowników. System zapewnia całkowite bezpieczeństwo domu oraz naszych danych. Są one chronione za pomocą systemów WAF i Anty-DDos oraz poprzez szyfrowanie komunikacji z wykorzystaniem protokołu TLS. Wszelkie hasła zabezpiecza natomiast bcrypt.

Kolejnym atutem produktów Fibaro jest łatwość ich instalacji oraz konfiguracji. Montaż jest właściwie bezinwazyjny. Większość urządzeń wystarczy po prostu wyciągnąć z pudełka i dokonać krótkiej, niemal intuicyjnej konfiguracji.

W produktach marki Fibaro zostały wykorzystane najnowocześniejsze technologie sterowania głosowego. System reaguje na wszelkie komendy wydawane głosowo. Nasze prośby są realizowane błyskawicznie i precyzyjnie. To ogromne ułatwienie, które podnosi komfort życia.

Systemy Fibaro zapewniają zdalny dostęp praktycznie z każdego miejsca na Ziemi. Będąc w innym kraju, a nawet na innym kontynencie możemy bez problemu sprawdzić stan poszczególnych urządzeń i sterować naszym budynkiem. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu. Takie rozwiązania dają właścicielowi budynku poczucie całkowitej kontroli nad tym, co w danym momencie dzieje się w jego domu.

Kluczową kwestią jest jednak bezpieczeństwo domowników oraz całego budynku. Pożar, zalanie wodą, włamanie… te zagrożenia czyhają na nas w każdym momencie. Ich skutki mogą być naprawdę poważne. Straty finansowe to jedno. Ważniejsze jest jednak zdrowie i życie domowników. Dlatego warto zabezpieczyć nasz dom przed takimi okolicznościami. Dodatkowo system Fibaro może znacznie ułatwić życie naszym seniorom, dzieciom oraz osobom niepełnosprawnym.

Jak wygląda inteligentny dom?
Zacznijmy od oświetlenia. Urządzenia marki Fibaro umożliwiają zdalne sterowanie oświetleniem w budynku i na posesji. Oświetlenie jest zintegrowane z systemem bezpieczeństwa. Jednocześnie jest idealnie dopasowane do potrzeb domowników. Dzięki temu światło jest włączone wyłącznie tam, gdzie faktycznie jest potrzebne, a nasze rachunki za energię elektryczną maleją. System steruje także roletami i bramami. Poziom światła jest dostosowany do warunków panujących na zewnątrz i naszych osobistych preferencji oraz zwyczajów. Nie musimy każdorazowo otwierać i zamykać bram wjazdowych wjeżdżając i wyjeżdżając z terenu posesji. Wystarczy naciśnięcie odpowiedniego przycisku albo komenda głosowa.

Sterowanie temperaturą i wilgotnością powietrza pozwala na uzyskanie optymalnych warunków w naszym domu. Nie da się ukryć, że inteligentny budynek zapewnia również spore oszczędności. Chroni nasz dom przed pożarem, zalaniem wodą czy skrytym zabójcą – tlenkiem węgla. Automatycznie wzywa odpowiednie służby w razie wykrycia niebezpieczeństwa. Pozwala także na monitorowanie podstawowych źródeł zagrożeń.

Odpowiednie systemy umożliwiają zarządzanie urządzeniami multimedialnymi i sprzętem AGD. Dostarczają informacji o rzeczywistych kosztach energii i automatycznie wyłączają urządzenia, w momencie wyjścia domowników z budynku. Już nigdy nie będziemy musieli zdenerwowani wracać do domu, bo zapomnieliśmy wyłączyć kuchenki gazowej czy żelazka. Nasz dom może być także bezpieczniejszy poprzez symulację obecności domowników. Takie systemy to przede wszystkim ogromna wygoda. Zostaniemy powiadomieni o zakończeniu pracy danego urządzenia np. pralki czy zmywarki. Wszystkimi urządzeniami będziemy w stanie sterować za pomocą jednego pilota, a ulubione programy w TV włączymy dosłownie jednym kliknięciem. Inteligentny budynek jest odpowiedzią na potrzeby domowników. Mamy coraz mniej czasu. Chcemy, więc zaoszędzić go na domowych czynnościach. Jednocześnie pragniemy czuć się w naszych domach komfortowo i bezpiecznie. Urządzenia marki Fibaro spełniają nasze oczekiwania.

sterownikitech.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here