Kącik sportowy w domu. O czym warto pamiętać?

0
1345

Każdy pasjonat sportu marzy, aby mieć w domu swój własny kącik sportowy, gdzie będzie mógł poćwiczyć i potrenować nie wychodząc z domu. Nawet najmniejsze pomieszczenie może być odpowiednie do tego aby taki kącik przygotować. Im większy pokój możemy przeznaczyć na taki cel tym lepiej, jednak nie każdy może sobie pozwolić aby mieć w domu całą salę gimnastyczną z siłownią.

Podstawowe wymagania

Na kącik sportowy powinniśmy przeznaczyć pomieszczenie ustronne, które będzie oddalone od codziennych pomieszczeń użytkowych w których przebywają domownicy. Każdy sportowiec przecież wie, że tak przy ćwiczeniach jak i przy nauce jest wymagany spokój. Dobrym pomieszczeniem będzie piwnica, garaż lub strych. Do stworzenia kącika sportowego możemy wykorzystać również przydomową szopkę, o ile nie jest używana.

Możliwości

Zaczynając projektować nasze miejsce do ćwiczeń w pierwszej kolejności należy znaleźć pozycję na drabinkę gimnastyczną. Taki przyrząd już sam w sobie umożliwi nam wykonywanie wielu ćwiczeń. Przy drabince wystarczy dodatkowo położyć matę i już możemy wykonywać skłony w przód. Do drabinki łatwo przymocować pasy TRX, co już pozwoli nam na wykonywanie bardzo wielu ćwiczeń na wszystkie partie mięśni naszego ciała. Do drabinki można również przymocować wysięgnik na którym umieścimy worek bokserski. Zamiast wysięgnika na worek możemy także zamocować drążek do podciągania się. Jak widać umieszczenie w kąciku sportowym samej drabinki gimnastycznej daje ogromne pole manewru, dlatego jest ona tak niezbędna w pomieszczeniu do ćwiczeń.

Profesjonalny kącik do ćwiczeń – zapytaj w AIN Projektowanie wnętrz

Jeżeli mamy jeszcze miejsce to trzeba postawić ławeczkę do ćwiczeń, która jest regulowana w wielu płaszczyznach. Gdy zapewnimy sobie jeszcze kilka hantli i gryf to już możemy pochwalić się mini siłownią.

Dodatkowo warto wyposażyć się w bieżnię i rowerek. Każdy przecież wie, że bieganie jest potrzebne przy uprawianiu każdego sportu.

Wyposażenie naszego kącika w uniwersalny atlas do ćwiczeń spowoduje, że już będziemy mieli wszystko co potrzebne aby ćwiczyć nie wychodząc z domu.

Nieodzownym elementem każdego miejsca do ćwiczeń są lustra, które nie tylko optycznie powiększają pomieszczenie, ale również pomagają niwelować błędy podczas ćwiczeń. Wykonując ćwiczenia przed lustrem widzimy swoją technikę i łatwo nam zaobserwować gdzie popełniamy błąd.

Kącik do ćwiczeń można wyposażyć w wiele innych przyrządów, ale to już zależy od preferencji użytkownika i sportu na jaki chcemy położyć największy nacisk.

Przykładowe projekty znajdziesz na http://www.ainprojektowanie.com/projekty/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here