Płytki łazienkowe

Płytki łazienkowe, które stanowią jeden z głównych elementów wyposażenia wnętrz każdej łazienki, już dawno przestały pełnić tylko funkcję praktyczną. Dzisiaj z powodzeniem mogą być również dekorem dowolnych aranżacji i wpływać na ostateczny efekt wizualny. Dowiedz się, na co zwracać szczególną uwagę podczas ich wyboru. Czy rzeczywiście wygląd powinien być kwestią priorytetową?

Praktyczne funkcje płytek łazienkowych

Okazuje się, że inwestycja w płytki łazienkowe jest wręcz konieczna. Weźmy pod uwagę, że w łazience panują wyjątkowe warunki. To zazwyczaj najmniejsze pomieszczenie w całym domu jest narażone na intensywne działanie wody oraz wysokich temperatur. Większość łazienek nie posiada okna, przez co trudno je wywietrzyć, już sama powierzchnia tego wnętrza przyczynia się do panowania w nim ciągłego wnętrza.

Co więcej, płytki łazienkowe pozwalają utrzymać łazienkę w czystości, ponieważ można je bez problemu czyścić. Ponadto, wykazują właściwości antypoślizgowe, co nie jest bez znaczenia, jeśli uwzględnimy korzystanie z mokrej, a więc śliskiej podłogi.

Bez względu na wybór wzoru, rozmiaru czy koloru płytek do łazienki, zawsze powinny być one najlepszej jakości. Płytki muszą być odporne na korozję, działanie wilgoci i wody, ale również ciężar. Nie powinny pękać, rysować się ani odbarwiać nawet w wyniku ich intensywnej eksploatacji. Wybierając dobre płytki, możemy mieć pewność, że łazienka będzie służyć w swojej doskonałości przez co najmniej kilkanaście lat.

Płytki łazienkowe a design łazienki

Nie ma wątpliwości, że odpowiednio dobrane płytki łazienkowe będą wpływać na wygląd tego wnętrza. Większość inwestorów chce, by łazienka w ich domu była zachowawcza, raczej klasyczna, zawsze czysta, wręcz sterylna. To zresztą dlatego najczęściej wybierane są białe płytki do łazienki, które dodatkowo optycznie powiększają tego rodzaju małą przestrzeń.

Okazuje się jednak, że płytki mogą stanowić doskonały element dekoracyjny łazienki. Pod uwagę warto brać aktualne trendy dyktowane przez światowych projektantów. Dzisiaj hitem są płytki heksagon, cegiełki, mozaika czy patchwork. Jedne pasują bardziej do łazienek w stylu loftowym czy skandynawskim, inne nadają się doskonale jako uzupełnienie łazienek nowoczesnych lub tych retro.

Jedno jest pewne, dekoracyjne płytki łazienkowe będą idealnym dekorem wnętrza, ale nie powinny być stosowane w zbyt dużej ilości. Najlepiej kłaść je na tylko jednej ze ścian, dekoracyjnymi płytkami może być wyłożona podłoga albo zabudowana wanna. Chodzi o to, aby tego rodzaju dekor stanowił dodatek, a nie był elementem nazbyt wyróżniającym, wprowadzającym chaos.

Zastosowanie dekoracyjnych płytek łazienkowych pozwoli przełamać jej surowy, sterylny charakter, ale jednocześnie dzięki nim udaje się zachować podstawowe funkcje pomieszczenia. Nie można zapominać o przeznaczeniu łazienki, które jest w pełni praktyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdzież ochronna BHP
Następny artykułStoły rozkładane na zamówienie – zrób to sam!
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here