panele drewniane ogrodzeniowe

Nikogo w zasadzie nie powinna dziwić dzisiejsza popularność, jakimi cieszą się panele drewniane ogrodzeniowe, ponieważ mają różnorodne, uniwersalne zastosowanie, świetnie sprawdzają się nie tylko w przypadku samego ogrodzenia, ale doskonale będą wyglądać również jako część większej kompozycji na przykład w ogrodzie czy jako parawan zagradzający taras przed ciekawskimi spojrzeniami. Drewno jest ponadczasowe, jest piękne, niedrogie w zakupie oraz dosyć tanie w utrzymaniu, jeśli tylko zostanie odpowiednio zabezpieczone.

panele drewniane ogrodzeniowe

Czym się kierować podczas wyboru?

Kwestie czysto estetyczne to nie wszystko, o co powinniśmy zadbać podczas wybierania ogrodzenia dla siebie. Oczywiście ich estetyka czy kolorystyka, pasująca do elewacji lub samego stylu domu jest ogromnie ważna, nie powinna jednak nigdy determinować samego zakupu. Warto zwrócić uwagę na to, z jakiego drewna wykonane są panele – najczęściej proponowanym drewnem jest sosna, świerk, dąb, modrzew, czasem również gatunki egzotycznych drzew. Najtrwalsze panele drewniane ogrodzeniowe są wykonane z drewna dębowego, jednak jego cena zwykle jest bardzo wysoka, dlatego najchętniej wybieranym zwykle drewnem jest sosna – uniwersalna, raczej trwała i niedroga w zakupie. Konieczne trzeba kupić panele drewniane ogrodzeniowe  odpowiednio zaimpregnowane – albo metoda ciśnieniową, nowocześniejszą, albo tradycyjnie za pomocą bejcy. Średnia trwałość takiego ogrodzenia szacowana jest na piętnaście lat, z tym tylko, że poszczególne elementy ogrodzenia będą regularnie  przeglądane, a drewno nie będzie stykać się bezpośrednio z gruntem.

Rodzaje paneli

Najczęściej klienci maja do wyboru panele drewniane ogrodzeniowe ażurowe lub całkowicie zabudowane, dające maksimum prywatności od doskonałą izolację od sąsiadów czy nawet od ulicy. Ażurowe ze względu na mniejsze zużycie materiału będą nieco tańsze od tych w pełni zabudowanych. Gamę kolorów panele drewniane ogrodzeniowe maja naprawdę różnorodną oraz bardzo urozmaiconą. Same panele drewniane ogrodzeniowe najczęściej mają jeden, uniwersalny rozmiar: 180x 180 centymetrów.

Ile kosztuje takie przedsięwzięcie?

W stosunku do stalowych czy kamiennych ogrodzeń, to wykonane z drewnianych elementów będzie naprawdę tanie. Najlepsze ceny można znaleźć w marketach budowlanych. Tutaj za panele drewniane ogrodzeniowe zapłacimy nawet 40 do 70 złotych za jedną sztukę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że te najtańsze nie zawsze będą najlepszej jakości. Zdecydowanie lepiej więc zapłacić ciut więcej i kupić panele u producenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here