ogrodzenia panelowe montaż

Ogrodzenia panelowe wybierane są dzisiaj głównie ze względu na stosunkowo niewysoki koszt ich zakupu, ale głównie jednak ze względu na możliwości, jakie daje – prosty montaż, który jeśli zostanie odpowiednio wykonany sprawi, że ogrodzenie będzie  świetnie wyglądało przez naprawdę długi czas. Jak jednak wygląda ogrodzenia panelowe oraz jego montaż? Od czego najlepiej zacząć?

Zacznij od przygotowania terenu pod ogrodzenie

W zasadzie w każdym przypadku, nie tylko jeśli idzie o ogrodzenia panelowe, montaż należy zaczynać od przygotowania gruntu i dokładnemu przyjrzeniu się jego strukturze. Najlepiej zawsze montować ogrodzenie na trenie idealnie  płaskim – jak przysłowiowy talerz – jednak wiadomo również, że nie zawsze jest to możliwe ze względu na uksztaltowanie terenu. Ważne jest, aby ogrodzenia panelowe oraz jego  montaż nie odbywało się w świeżo rozkopanej ziemi lub w niedawno nawożonej – osadzenie płotu może być w takim wypadku nieodpowiednie i za mało solidne, grożące przewróceniem się całej konstrukcji. Jeśli teren był nawożony lub równany i jest miękki, w pierwszej kolejności będzie trzeba glebę zagęścić za pomocą zagęszczarki wibracyjnej lub skoczkiem. Jeśli gruntu z jakiegoś względu nie da się zagęścić, słupki należy osadzać odpowiednio nisko, aby niemożliwe było ich przewrócenie się.

ogrodzenia panelowe montaż

Wybierz dokładnie miejsca dla wbicia słupków

Następnym etapem będzie planowanie terenu zgodnie ze swoimi założeniami oraz względami czysto estetycznymi  – jeśli chodzi o ogrodzenia panelowe, ich montaż jest szczególnie wymagający dokładnego rozmieszczenia i zaplanowania, zanim nastąpią pierwsze prace. Najważniejsze w ich przypadku jest rozmieszczenie słupków początkowych oraz narożnych, względem których będzie następnie wykładana cała reszta ogrodzenia. Przy wykorzystywaniu słupków o przekroju prostokąta 40×60 mm warto zwrócić go w stronę frontu cieńszą stroną. Wtedy całe ogrodzenie będzie prezentowało się naprawdę dobrze.  Dalej trzeba dokonać pomiaru miedzy postawionymi jako pierwsze słupkami i podzielić je na szerokość przęsła, aby wiedzieć, ile ich będziemy potrzebować oraz jaka przestrzeń zostaje do naszej dyspozycji. Dzięki temu zabiegowi można będzie od razu zaplanować również długość poszczególnych paneli, aby całość wyglądała jak najbardziej estetycznie.

Montaż – najprzyjemniejsza część

Samo zamontowanie ogrodzenia nie stanowi większego problemu. Do jego ostatecznego postawienia będziemy potrzebować trzech rodzajów powszechnie dostępnych na rynku obejm – pośrednich, startowych i narożnych, każde dostosowane do spełnianej przez siebie funkcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here