Panele drewniane ogrodowe

Ogród stanowi integralną część naszej posesji – miejsce, w jakim kochamy przebywać podczas letnich dni,  kiedy potrzebujemy chwili wytchnienia, kiedy mamy ochotę popracować nieco na świeżym powietrzu. Ogród jest również miejscem, w którym statystycznie najchętniej pracujemy i wykonujemy drobne prace porządkowe. Ale to również miejsce, w którym panele drewniane ogrodowe mogą wygrodzić dla nas kawałek przestrzeni, jaką zagospodarujemy na ogródek warzywny czy sad. Co lepsze, panele drewniane ogrodowe możemy zastosować również jako parawan dla naszego tarasu, chroniący przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Ze względu na prosty montaż i niewielki koszt, takie ogrodzenie wybierane jest także w przypadku ogródków działkowych dla zapewnienia minimum prywatności.

Panele drewniane ogrodowe

Od czego zacząć?

Montaż takiego ogrodzenia należy zacząć od wymierzenia dokładnie miejsca, w jakim ma się znaleźć – to pomoże ustalić, jaka liczba przęseł będzie nam do tego potrzebna. Jeśli będziemy znać tę liczbę, automatycznie będziemy również wiedzieć, ile będziemy dodatkowo potrzebować kotew, kantówek, śrub do kotew, kątowników czy wkrętów oraz, na koniec, ilość zdobień, za pomocą których będziemy wykańczać ogrodzenie.  Sam montaż jest na tyle prosty, że wystarczy nam posiadanie wkrętarki, kotwy, metrówki, młotka i  poziomicy oraz kawałka sznurka.

Co jest potrzebne i czy można samodzielnie zamontować panele drewniane ogrodowe?

Jak najbardziej możliwy jest samodzielny montaż takiego rodzaju ogrodzenia, ponieważ postawisz je bez żadnego specjalisty w zaledwie jedno popołudnie. Najważniejsze jest jedynie trzymanie się określonego planu i instrukcji. Najłatwiej panele drewniane ogrodowe zamontować w oparciu o drewniane słupki, niewymagające głębokiego osadzania w ziemi. Można do tego wykorzystać również kotwy, które spełnią to samo zadanie.

Gdzie najlepiej kupować?

Pytanie o kupno nie jest proste, a to ze względu głównie na różnorodność proponowanych rozwiązań. Najprostszym rozwiązaniem jest kupienie przęseł na wyprzedaży na promocji w markecie budowlanym, jednak co do jakości zwykle w takich przypadkach można mieć naprawdę spore wątpliwości, bo chociaż panele drewniane ogrodowe same z siebie są niedrogie, to jednak za ceną idzie również jakość. Niezaprzeczalnie ogromną ilość wzorów znajdziesz prosto u producenta, oferującego również zawsze doskonałą jakość i przystępne ceny.  Przy zakupie większej ilości bądź przy znalezieniu zwyczajnie dobrej oferty można liczyć na spore zniżki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here