Panel ogrodzeniowy drewniany

Ładne ogrodzenia to dzisiaj domena nowoczesnych domów oraz ich nowoczesnych mieszkańców, którym ogromnie zależy przede wszystkim właśnie na estetycznym wyglądzie własnej posesji. Jeśli twój wybór padnie na panel ogrodzeniowy drewniany to całkiem nieźle, ponieważ jest on jednocześnie elegancki, a koszt jego zakupu nie jest zbyt wysoki, nawet za dobrej jakości materiał użyty do jego wykonania. W jaki jednak sposób oszacować koszt całego ogrodzenia, zanim kupisz poszczególne elementy?

Panel ogrodzeniowy drewniany

Szacowanie kosztów

Do tego zadania będzie potrzebna wiedza przede wszystkim w dwóch kwestiach: najważniejsze będzie stwierdzenie, czy ogrodzenie wymaga wykonania podmurówki oraz jakiego rodzaju podmurówki – to będzie związane bezpośrednio z rodzajem gruntu oraz z rejonem, w jakim masz zamiar postawić ogrodzenie. Jeśli chodzi o sam panel ogrodzeniowy drewniany będzie miał różne ceny, uzależnione głównie od rodzaju drewna, z jakiego powstał. Najtrwalszy, ale jednocześnie również najdroższy panel ogrodzeniowy drewniany będzie wykonany z drewna dębowego. Nieco tańsze i stosowane częściej jest drewno sosnowe lub modrzewiowe, chociaż można spotkać panel ogrodzeniowy drewniany wykonany również z  drewna jesionowe czy świerkowe. Najmniej trwałe drewno, którego z tej właśnie przyczyny w ogóle nie powinniśmy brak pod uwagę, jest drewno brzozowe oraz drewno lipowe. Każde tego rodzaju ogrodzenie, aby mogło przetrwać swoje rzeczone piętnaście lat, powinno zostać zaimpregnowane odpowiednimi środkami – przeciwko owadom, grzybom czy trudnym warunkom atmosferycznym. Takie impregnowanie koniecznie trzeba powtarzać co kilka lat.

Jak wygląda montaż drewnianego, panelowego ogrodzenia?

Warto zacząć od kwestii związanej z samym podłożem – zwykle drewniane panelowe ogrodzenia nie wymagają wylewania specjalnie odpowiedniej podmurówki, jednak jeśli uksztaltowanie terenu czy rodzaj terenu na to wskazuje, trzeba wykonać jeszcze jego. Po tym sam montaż jest bardzo prosty i można go wykonać samodzielnie, bez pomocy specjalistów czy fachowców. Z dodatkowych elementów potrzebne będą jeszcze: słupki, szpice metalowe w ilości odpowiadającej ilości postawionych słupków, łączniki wraz z wkrętem, ale tez same wkręty z odpowiednim fi. Panele osadza się w słupkach, a dokładnie w posadowionych nad gruntem) szpicach. Każdy montowany element jest analogiczny do poprzedniego, dlatego zamontowanie takich przęseł drewnianych wymaga jedynie wprawy – żadnych dodatkowych umiejętności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here