Ogrodzenie ze sztachet

Ze względu na niesamowita prostotę wykonania ogrodzenie ze sztachet wybierane jest bardzo często jako sposób wydzielenia posesji. To również bardzo tani sposób na uzyskanie całkiem zadowalającego efektu estetycznego. Warto również pamiętać, że drewno jest ze wszystkich miar uniwersalne, a projekty na drewniane ogrodzenia wciąż cieszą się niegasnącym powodzeniem. Taki plot przy odrobinie zdolności manualnych oraz umiejętności można wykonać samodzielnie, ponieważ półprodukty dostępne są w zasadzie od ręki nawet w marketach budowlanych. Aby samodzielnie zabrać się za takie przedsięwzięcie, lepiej zacząć od przeczytania poniższych porad.

Ogrodzenie ze sztachet

Gdzie najlepiej kupować sztachety?

Zakup sztachet to absolutna podstawa, jeśli decydujesz się na ogrodzenie ze sztachet. Co prawda możesz je za niewielkie pieniądze kupić nawet w marketach budowlanych, podobnie jak część innych elementów niezbędnych do jego wzniesienia, trzeba jednak pamiętać, że zwykle za niska cena idzie również adekwatna jakość. Dlatego ogrodzenie ze sztachet powinno być w tym zakresie kupione jedynie u producenta takich sztachet lub w tartaku – tam możesz dostać odpowiedniej grubości  i odpowiednio przygotowane, surowe, niezaimpregnowane deski. Twoim pierwszym zadaniem będzie właściwe zabezpieczenie drewna, na przykład właśnie za sprawą wysokiej jakości impregnatu stosowanego na zewnątrz, który będzie chronił zarówno przed działaniem promieni UV, mających właściwości tracenia koloru, który również będzie przeciwdziałał atakom owadów czy grzybów, a także sprawi, że drewno nie będzie chłonęło wody jak gąbka.

Jeśli chcesz drewniane sztachety połączyć z jakimś innym rozwiązaniem, musisz o tym pomyśleć jeszcze przed zakupem słupków – każdy rodzaj ogrodzenia będzie potrzebował nieco innych elementów – samo ogrodzenie ze sztachet będzie wymagało absolutnego minimum.

Wykonanie fundamentów

Jeśli grunt tego wymaga, konieczne jest wykonanie podmurówki – czyli wylanie betonowych fundamentów.  Te koniecznie w mało ostałych glebach należy wykonywać za pomocą drewnianych koryt, które umieszczone w ziemi nadadzą właściwy kształt. Sam rodzaj fundamentu będzie zależało od rodzaju ogrodzenia, na jaki się zdecydujesz. Słupki, jeśli chodzi o ogrodzenie ze sztachet, powinny być rozkładane od naroży, tak, aby najlepiej wyeksponowana została przednia, frontowa część ogrodzenia. Trzeba pamiętać, że takie narożne słupki mogą być postawione jedynie raz i nie mogą zostać przesuwane w żadna stronę.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here