płot z desek

Jeśli chodzi o ogrodzenia posesji, w pierwszej kolejności zawsze najbardziej zależy nam na tym, żeby ogrodzenie, furtka oraz brama wjazdowa były reprezentacyjne oraz żeby świetnie współgrały z posiadłością. Wiadomo jednak, że te najpiękniejsze są również najkosztowniejsze, a inwestowanie w nie, jeśli jesteś osobą lubiącą ciągłe zmiany, dotyczące także na przykład wyglądu elewacji budynku, będą zwyczajnie zbytecznym oraz zbyt dużym kosztem. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest płot z desek – uniwersalny, ponadczasowy, niezbyt kosztowny oraz niekoniecznie trudny nawet do samodzielnego zamontowania. Jego zastosowanie daje gwarancję na ponadczasowe, eleganckie piękno. Trzeba jednak pamiętać, że płot z desek powinien być wykonany z odpowiedniego, sezonowanego oraz zdrowego drewna, a poszczególne deski powinny być zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale także przed drewnojadami czy grzybami i owadami.

płot z desek

Jakie drewno będzie najlepsze?

Warto wybierać płot z desek wykonanych z najtrwalszych  i najlepszych gatunków drzew, wśród których znajduje się dąb, modrzew oraz wiąz. Nieco mniej trwale będą płoty z olchy, świerka, jodły, osiki, sosny. W swoich projektach powinieneś raczej unikać drewna brzozowego, jaworowego, lipowego i wierzbowego, ponieważ te niszczeją najszybciej. Rzeczywistość najczęściej wygląda tak, że deski wykonywane są z drewna drewnianego albo świerkowego, gdyż są optymalne do takiego wyrobu. Jeśli chodzi o najtrwalsze drewno dębowe, z tego materiału najczęściej wykonywane są jedynie słupki, na których wspiera się cała konstrukcja.

Wiele możliwości

Jeśli chodzi o płot z desek, samych możliwości ich ułożenia jest bez liku – deski mogą być kładzione poziomo, pionowo, mogą być po skosie (nieco trudniejsze do wykonania, droższe również w przypadku konieczności uzupełniania braków czy uszczerbków w wyniku uszkodzeń na przykład mechanicznych), mogą być złożone również z samych, całych drewnianych paneli. Każdy taki projekt będzie z pewnością różnorodny oraz piękny, dopasowany idealnie do wyglądu elewacji budynku, a także łatwy do odświeżenia i prosty w montażu.

Czy płot z desek potrzebuje podmurówki?

W tym wypadku wiele będzie zależało od uksztaltowania terenu oraz od tego, jak finalnie chcemy, żeby nasz płot z desek wyglądał – płoty posiadające dodatkowo podmurówkę zawsze wyglądają znacznie estetyczniej, posiadają również dodatkowe zabezpieczenie przed wieloma czynnikami.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here