Łóżka retro - czy są wygodne?

Idealne łóżko do sypialni powinno być dopasowane do indywidualnych potrzeb, mieć określoną wysokość, miękkość materaca oraz być wizualnie dopełnieniem naszej aranżacji. Dobrze dobrane, będzie to inwestycja na długie lata, a przy tym doskonała ozdoba. Łóżka w stylu retro cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, jednak czy są wygodne? Na to pytanie nie ma jednej prostej odpowiedzi.

Łóżka w stylu retro nawiązują do dawnych wzorców, od czasów przedwojennych po lata osiemdziesiąte, kiedy popularne były rozkładane wersalki z funkcją spania, tapicerowane leżanki, narożniki, tapczany oraz sofy. Meble te łączą funkcjonalność z niebanalnym wzornictwem, projektowane z myślą o wymagających użytkownikach.

Retro – ergonomia, czyli funkcja spania

Szczególnie cenionym atutem łóżek w stylu retro jest funkcja spania. Meble te wyposażone są w miękkie, ergonomiczne materace oraz stelaże, które można dobrać według własnych potrzeb. Istotna przy wyborze jest też wysokość konstrukcji – tutaj wśród dostępnych modeli wybrać można wyższe łóżka kontynentalne, piętrowe lub tradycyjne.

Łóżka retro posiadają też często funkcjonalne pojemniki na pościel, co pozwala zaoszczędzić wiele miejsca, a tym samym utrzymać porządek w sypialni. Komfort spania i ochronę przed chłodem zapewnia tu również tapicerowany zagłówek, który jest nieodłącznym dodatkiem łóżek jedno – i dwuosobowych. Jeśli cenimy funkcjonalność, warto postawić na rozkładane retro – sofy lub wersalki stylizowane na te z minionej epoki, dzięki czemu zaoszczędzimy wiele miejsca, a jednocześnie zyskamy stylową aranżację.

Oldschool nadal w cenie

Moda na retro nie wynika jedynie z faktu, że współczesnych trendsetterów meblarstwa inspirują dawne wzorce. Chodzi tu o coś więcej, a mianowicie o fakt, iż dawne meble charakteryzowały się nie tylko ponadczasowym designem, ale też wysoką jakością wykonania, służyły ludziom wiele lat i nie wymagały skomplikowanej konserwacji. To właśnie komfort, styl i wygoda stanowią do dziś wyznaczniki łóżek w stylu retro.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here