Krzesła w stylu retro

W obliczu wzrastającej popularności wystrojów w stylu modernistycznym wielu ludzi próbuje znaleźć swój własny, odmienny styl. Jedną z ciekawszych opcji jest połączenie starych mebli z nowoczesnym designem. Stylowy szezlong, czy krzesło w stylu retro mogą znakomicie dopasować się do nowoczesnego wystroju. Oczywiście warunkiem tutaj jest zachowanie pewnego wyczucia, zwłaszcza jeśli chodzi o dopasowanie kolorów.

Pomieszczeniem, w którym najczęściej można zobaczyć tzw. „starocie” jest jadalnia. Wbrew pozorom leciwa witrynka może wcale nieźle wpasować się w gładkie, jasne ściany. Dlaczego by również nie spróbować umieszczenia przy stole krzesła w stylu retro. Ostatnimi czasy bardzo popularne jest mieszanie różnych rodzajów siedzeń i stołów.

Niezłym pomysłem będzie również umieszczenie w salonie ładnej, tapicerowanej sofy, czy przemalowanego na biało drewnianego regału na książki.

Niezaprzeczalnie jednak retro krzesła wiodą prym w branży starych, lub stylizowanych na takowe, meblach. Zastanawiając się nad kupnem takiego przedmiotu musimy jednak pomyśleć w jakim stylu siedzenie będzie lepiej pasowało do naszego wnętrza. Czy lepszym pomysłem będzie zakupienie egzemplarza, lub zestawu, krzeseł drewnianych, prześwitujących, czy może raczej wypadających nieco drożej, lecz bardziej luksusowo siedzeń w stylu francuskim, czy barokowym. Wszystko to zależy od wielkości naszego budżetu i wyglądu pomieszczenia samego w sobie. Wartym wzięcia pod uwagę jest również zamówienie zestawu krzeseł u tapicera. Mamy wtedy możliwość samodzielnego wyboru rodzaju materiału, jakim zostaną nasze meble obite.

Coraz popularniejszą w tych czasach staje się również renowacja starych, zniszczonych krzeseł skupowanych przez pasjonatów od handlarzy antykami. Kupienie mebla z takiego źródła gwarantuje nam unikatowość siedzenia, gdyż tak jak w sklepach wypuszczane są serie produktów, tak kupiony i odnowiony pojedynczy egzemplarz nie znajdzie się u nikogo innego.
Tak więc jeśli myślisz nad zakupem mebli w stylu retro to podane powyżej przykłady są świetnym pomysłem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdpowiedni dobór mebli
Następny artykułSilnik Barracuda – wysoka wydajność pracy!
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here