Kamień dekoracyjny do kuchni – jak go modnie zaaranżować?

0
2617

Jak odgraniczyć strefę przygotowania posiłków albo odświeżyć wygląd oddzielnej kuchni? Ze względu na wyrazistą strukturę i efekt przestrzenny, kamień dekoracyjny jest w tej roli bezkonkurencyjny. Podpowiadamy, jak go modnie i efektownie wyeksponować.

Kuchnia, często łączona z salonem, jest dziś miejscem reprezentacyjnym, do którego nie wstydzimy się wprowadzić gości. Moda na gotowanie zaowocowała popularnością designerskich sztućców, ręcznie wykonanej ceramiki czy artystycznego szkła, wymagających odpowiedniej oprawy. Kamień dekoracyjny, ze względu na niezwykły przestrzenny efekt, idealnie nada się do tej roli. Tym bardziej, że obecnie możemy wybierać spośród wielu różnorodnych stylistycznie kolekcji – od faktury skały, przez beton i cegłę: https://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-do-kuchni/

Przywykliśmy do płytek nad blatem, ale coraz częściej okładzinę stosuje się także na ścianie, wydzielając strefy – np. osobno przygotowania posiłków, magazynowania rzeczy itp. Szczególnie, gdy aranżujemy otwartą przestrzeń, warto wykorzystać kamień dekoracyjny do wydzielenia jadalni i blatu roboczego. Ciekawą opcją jest obudowa kamieniem kuchennej wyspy lub barek z wysokimi krzesłami, przywodzący na myśl skojarzenia z amerykańską willą.

Kamień dekoracyjny o fakturze i kolorystyce naturalnej skały możemy łączyć z elementami z drewna – wpisując się w styl eco, albo z prostymi formami i modułową zabudową w duchu minimalistycznym. Nowoczesny klimat naszej kuchni podkreśli kamień dekoracyjny w zgeometryzowanym formacie – np. sześcianów tworzących przy odpowiednim oświetleniu piękny efekt przestrzenny. Tego rodzaju okładzina ciekawie koresponduje zarówno z drewnem, jak i modnym betonem, można ją więc aranżować na wiele sposobów.

Ze względu na uniwersalny charakter, a jednocześnie popularność stylu loftowego, warto rozważyć w kuchni cegłę. Kamień dekoracyjny jest od niej lżejszy – więc bez obaw można nim pokryć nawet ścianki działowe. Coraz większą popularnością cieszy się szara okładzina – idealnie wpisująca się w koncepcję nowoczesnego wnętrza, ale klasyczny, czerwonawy odcień cegły w zestawieniu np. z industrialnymi dodatkami również wygląda bardzo efektownie – niczym z loftów Nowego Jorku.

Planując wystrój kuchni, warto pamiętać o optycznych trikach. Faktura skały w wersji makro idealnie podkreśli klimat przestronnego wnętrza, z kolei kamień dekoracyjny o drobniejszej fakturze doda głębi mniejszym pomieszczeniom. W tym przypadku warto też wybierać jaśniejsze odcienie – wszakże Skandynawowie już dawno odkryli, że biel rozświetla i sprzyja wrażeniu, że pomieszczenie jest większe i przytulniejsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here