Zalety i wady wejściowych drzwi aluminiowych

Inwestorzy budowlani poszukując dobrych rozwiązań materiałowych skupiają się na wyeliminowaniu strat ciepła przy jednoczesnym zachowaniu dobrej stylistyki oraz wysokiej wytrzymałości. Jednym z wrażliwych tematów są drzwi wejściowe, które muszą być absolutnie perfekcyjne. Coraz częściej tym ideałem okazują się drzwi wejściowe aluminiowe. Przedstawiamy zalety i wady tego rozwiązania.

Drzwi wejściowe aluminiowe — zalety

Niewątpliwie zaletą drzwi wejściowych aluminiowych jest ich wygląd. Aluminium to bardzo wdzięczny materiał pozwalający na dużą dowolność, jeśli chodzi o tłoczenia czy zastosowanie przeszkleń. Co więcej, można je malować trwałą metodą na praktycznie wszystkie kolory. Dzięki temu łatwiej zachować ład estetyczny i dopasować ten jeden z głównych elementów do pozostałych tj. rynny czy stolarka okienna. Renomowani producenci stosują także wysokiej klasy okleiny drewnopodobne.

Kolejną zaletą wejściowych drzwi aluminiowych jest ich dobra izolacja cieplna i akustyczna. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji możliwe jest uzyskanie zadowalających parametrów, które całkowicie spełniają wymagania stawiane budownictwu energooszczędnemu.

Warto podkreślić, że aluminiowe drzwi zewnętrzne należą do klasy drzwi bezpiecznych, tym samym wystarczająco chronią dom przed niepożądanymi osobami. Podkreślmy także że tego rodzaju drzwi są odporne na warunki atmosferyczne, a samo ich skrzydło jest stosunkowo lekkie, co minimalizuje ryzyko ewentualnego odpadania na zawiasach.

Wady zewnętrznych drzwi aluminiowych

Zasadniczo wysoka technologia produkcji sprawia, że drzwi wejściowe aluminiowe są praktycznie produktem, w którym jest najmniej minusów. Można wskazywać na większe ryzyko uszkodzeń tj. zadarcia, nie mniej należy podkreślić, że jest to materiał niezwykle łatwy w konserwacji, a przeprowadzenie ewentualnych prac naprawczych nie stanowi żadnych trudności i nie jest kosztowne.

Niestety wadą, o której trzeba wspomnieć jest fakt, że większe mechaniczne uszkodzenia tj. wgniecenia są praktycznie niemożliwe do kosmetycznej naprawy. Innymi słowy, tego rodzaju uszkodzenie determinuje do wymiany całego skrzydła lub drzwi.

Minusem dla niektórych inwestorów może okazać się także cena, aczkolwiek należy zauważyć, że drzwi wejściowe aluminiowe z natury rzeczy należą do najtrwalszych i jeśli nie dojdzie do mechanicznych uszkodzeń będą służyły przez wiele lat i staną się jedną z najlepszych inwestycji w wysokiej jakości produkt. Bezspornie aluminiowe drzwi wejściowe są dedykowane klientom wymagającym wysokiej jakości.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here