kuchnia
fot. pixabay.com

Urządzanie kuchni to spore wyzwanie. Musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów, a ten estetyczny jest tylko jednym z wielu. Połączenie nowoczesnego wyglądu z funkcjonalnością bywa trudne. Podpowiadamy  rozwiązania, które pozwolą znaleść dobry kompromis pomiędzy jednym, a drugim.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/kuchnia-w-nowoczesnym-stylu-na-jakie-elementy-wystroju-zwrocic-szczegolna-uwage/

Funkcjonalne blaty

Najmodniejszym trendem są obecnie blaty drewniane, marmurowe, a także z tworzywa, ale o nietypowym wzornictwie. Blat drewniany doskonale wpasuje się we wnętrza skandynawskie, w stylu eko. Wybierając go musisz jednak być świadomy pewnych jego wymagań i ograniczeń. Drewniany blat jest dość uciążliwy w pielęgnacji. Należy go regularnie olejować. Aby zachować piękny wygląd, musisz uważać, co na takim blacie robisz, używać koniecznie desek. W miękkim drewnie łatwo zrobić rysę, drewno szybko też zabarwia się od produktów spożywczych czy wody. Usunięcie odbarwień jest dość pracochłonne. 

Łatwiejszy w utrzymaniu jest blat marmurowy czy z tworzywa. Oczywiście nadal powinniśmy uważać i nie kroić na nim, jednak jego powierzchnia jest bardziej odporna niż w przypadku drewna. 

Urządzenia wielofunkcyjne

Współczesne wnętrza aranżowane są w duchu minimalizmu i dotyczy to również kuchni. Mniej przedmiotów, sprzętów to większy ład i porządek. Możemy zminimalizować liczbę akcesoriów, kupując urządzenia wielofunkcyjne. Znacznie ułatwia nam codzienne gotowanie, a nie spowodują chaosu w szafkach i szufladach. Dostępne obecnie na rynku sprzęty odznaczają się pięknym designem, więc nawet podczas gotowania w kuchni będzie czysto i ładnie. 

Dodatki – wisienka na torcie

To co wyróżnia każda kuchnię to dodatki. Te drobne przedmioty najwięcej mówią o właścicielach, ich preferencjach, indywidualnych gustach. Pięknie prezentują się w kuchni rośliny. Zazwyczaj są to zioła, które warto mieć pod ręką podczas gotowania. Wyszukajmy dla nich pięknej, nietypowej oprawy – nietuzinkowej donicy. Przyjemną atmosferę zapewni też klimatyczne oświetlenie w postaci podświetleń, niewielkich stołowych lap czy świeczników.

Przeczytaj też: http://www.brzusiomamy.pl/akcesoria-przydatne-karmienia-piersia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here