pufa
fot. pexels.com

Jeszcze kilkanaście lat temu, obecność puf w domu kojarzyła się ze staromodnością i staroświeckim charakterem mieszkania. Od kilku już lat zmieniło się to o 180 stopni. Pufy, jakie się dostępne obecnie są bardzo modne, praktyczne i po prostu cudowne. Niektóre modele prezentują się niemal jak eksponaty w muzeum, Dowiedz się jakie właściwości spełniają pufy w mieszkaniu i jakie wybrać, aby były zarówno ładne jak i praktyczne.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-zrobic-pufe/

Czy pufy sprawdzą się u każdego?

Małe mieszkania pozbawione przestrzeni nie są tym, w którym pufy będą właściwie spełniać swoją rolę. Ciasne wnętrze, wyposażone w pufy może wydawać się jeszcze mniejsze, a ze względu na obecność puf może być również niepraktyczne. Oczywiście wizualnie pufy można dopasować do praktycznie każdego rodzaju wystroju, ale jeśli chodzi o taką prawdziwą praktyczność i dopasowanie puf, czyli wykorzystanie ich maksymalnego potencjału, to niestety w małych mieszkaniach może być to problematyczne.

Pufy sprawdzają się natomiast idealnie w dużych i bardzo dużych domach, mieszkaniach. Wówczas mogą stanowić element dekoracyjny, jak i funkcjonalny. To wszystko zależy od miejsca, w jakim się znajdują, modelu pufy i kompozycji, którą im przeznaczamy.

Najpopularniejsze rodzaje puf

Obecnie na rynku jest bardzo duża ilość puf. Można swobodnie wybierać pomiędzy różnorodnymi wzorami, kolorami, kształtami. Te aspekty można dopasować do swojego gustu i wystroju mieszkania – stanowią kwestię bardzo indywidualną. Z kolei jeśli chodzi o zastosowanie praktyczne, to wyróżniamy 3 podstawowe typy puf.

  • Pufy otwierane – zazwyczaj są nieco większe, ponieważ mają otwieraną górę. Taka pufa może posłużyć, jako miejsce na koc w salonie, schowanie czasopism i gazet, aby nie leżały na wierzchu, czy wrzucenie na szybko porozrzucanych zabawek.
  • Pufy ozdobne – jak wskazuje nazwa te się nie otwierają, a służą jako element dekoracyjny. Sprawdzają się ustawione przy większej ilości kwiatów doniczkowych, czy po prostu gdzieś przy oknie, w kącie mieszkania, maksymalnie aranżując jego przestrzeń.
  • Pufy a’la stołki i krzesła – ten rodzaj puf jest najchętniej wybierany. Taka pufa cechuje się dużą stabilnością, dzięki czemu można usiąść na niej podczas zakładania i zdejmowania obuwia przy drzwiach wyjściowych lub też stanąć na pufie, gdy potrzebujemy ściągnąć coś z górnej półki.

Przeczytaj też: http://www.fragout.pl/co-musisz-wiedziec-o-pobieraniu-roznych-plikow-z-internetu/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here