Projekty domów piętrowych

Domy piętrowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Chociaż przez wiele lat kojarzone były w nieestetycznymi kostkami rodem z poprzedniej epoki, obecnie, dzięki nowoczesnym projektom zyskują drugie życie. Dlaczego warto zdecydować się na projekt domu z pełnym piętrem?

Zalety domów piętrowych

Projekty domów piętrowych cieszą się ogromną popularnością, ponieważ zapewniają mieszkańcom różnorodne możliwości adaptacyjne. Pasują do niemal każdej działki bez względu na jej kształt oraz otoczenie. Spotykamy je zarówno na obrzeżach miast, jak i w dzielnicach willowych.

Domy piętrowe to także ogromna funkcjonalność, która daje możliwości niedostępne w przypadku domów z zaadaptowanym poddaszem lub parterowych. Brak skosów sprawia, że przede wszystkim otrzymujemy tutaj dużą ilość przestrzeni, którą można dowolnie zaadaptować, ponieważ jest rozłożona równomiernie na dwie kondygnacje.

Dużą zaletą domów piętrowych jest także brak ścianek kolankowych, co sprawia, że pomieszczenia na obydwu piętrach mają taką samą wysokość. Dzięki temu możemy je dowolnie zagospodarować, a na piętrze z powodzeniem umieszczać nawet wysokie meble. 

Dla wielu z nas ostatecznym może okazać się argument ekonomiczny. Specyficzna zwarta bryła domów piętrowych wpływa bowiem znacząco na obniżenie kosztów budowy domu, co jest bardzo istotne dla wielu inwestorów.

Kto powinien zdecydować się na dom piętrowy?

Projekt domu piętrowego to idealne rozwiązanie dla osób posiadających relatywnie małą działkę, którą chcemy maksymalnie wykorzystać. To także idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie funkcjonalność wnętrza i poszczególnych pomieszczeń. Dzięki nim możemy w wygodny i praktyczny sposób rozdzielić część prywatną domu od tej. powszechnie dostępnej. Umieszczenie sypialni, garderoby i głównej łazienki na piętrze daje poczucie izolacji i prywatności.

Projekt domu piętrowego do doskonała propozycja dla wielopokoleniowych rodzin. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie przed zagospodarowaniem przestrzeni w ten sposób, aby na każdej z kondygnacji znajdowało się oddzielne mieszkanie. Zachowujemy w ten sposób prywatność i intymność, nie rezygnując z możliwości codziennych kontaktów i wzajemnego wspierania się w potrzebach, takich jak, chociażby opieka nad dziećmi czy dbanie o mieszkanie pod naszą nieobecność.

Dom piętrowy – o czym pamiętać?

Jak widać dom piętrowy jest bardzo praktycznym i opłacalnym rozwiązaniem, jednak przed podjęciem decyzji warto pamiętać o kilku kwestiach.

Zanim zdecydujemy się na wybór projektu domu piętrowego musimy koniecznie sprawdzić w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub warunkach zabudowy czy możliwość budowy domu z dwoma kondygnacjami jest w ogóle dopuszczalna. Bardzo istotna jest także kwestia założeń dotyczących budowy dachu. Domy piętrowe zazwyczaj charakteryzują się posiadaniem dachów wielospadowych, czterospadowych lub kopertowych z kątem nachylenia, który osiąga maksimum trzydziestu pięciu stopni. Jest to kwestia, która w bardzo istotny sposób wpływa na możliwości zabudowy działki.

Więcej znajdziesz tutaj: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-pietrowego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here