Ile pomysłów, tyle firanek!

Klasyczne i nowoczesne, modne i stylizowane, monochromatyczne i tworzące kolorowe kompozycje, delikatne, o koronkowych splotach albo gęste, o bogatej fakturze, tradycyjne i alternatywne w formie – słowem: ile pomysłów na dekorację okna – tyle modeli firanek, które są w stanie sprostać niemal wszystkim oczekiwaniom.

Okno inne niż wszystkie?

Okno to istotny element architektury – szczególnie, jeśli chodzi o wnętrza. W dużym stopniu decyduje o ich charakterze i klimacie. Odpowiednio udekorowane stanowi wizytówkę domu, mieszkania, pokoju czy kuchni. Jest swego rodzaju przejściem między dwiema przestrzeniami – wnętrzem i światem zewnętrznym.

Kształt okna, jego wielkość i usytuowanie determinują nie tylko sam styl pomieszczenia, ale również jego funkcjonalność. Okno jest źródłem światła, którego siłę i oddziaływanie regulują m.in. materiały dekoracyjne, które wybierzemy do jego zagospodarowania.

Funkcję tę pełnią przede wszystkim firany. Niegdyś dostępne jedynie dla zamożnych, bogate w formie, suto marszczone, dziś urzekają zarówno elegancją, jak i lekkością. Z łatwością dostosujemy je do charakteru samego okna, jak i wnętrza.

Dzięki szerokiemu asortymentowi możemy się nimi bawić, aranżując za ich pomocą różne dekoracje okna, np. w zależności od pór roku, czy nastroju, jaki chcemy odzwierciedlić w danym pomieszczeniu. Możemy mu nadać cieplejszy klimat, tzw. domowego zacisza albo przeciwnie – postawić na pobudzającą energię minimalistyczną estetykę. W każdej z tych stylistycznych odnajdą się nowoczesne firanki.

Każdy, kto ceni indywidualizm i możliwość realizacji własnych pomysłów w zakresie dekoracji wnętrz, bez problemu wybierze takie materiały, dzięki którym nada salonowi, pokojowi dziecięcemu, sypialni czy kuchni niepowtarzalnego uroku.

Klasyka, moda i… funkcjonalność

Katalogi tekstyliów okiennych należą do szczególnie bogatych – zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe oferują wyjątkowo szeroką gamę firan i akcesoriów, które pozwolą szybko zmienić wystrój okna. Jeśli korzystamy z oferty salonów albo e-sklepów, warto zwrócić uwagę na to, czy zapewniają one również możliwość zamówienia firan szytych na wymiar.

Pełną ofertę, a więc zarówno firany na metry, gotowe firanki, jak i indywidualną usługę szycia firan na zamówienie zapewnia internetowy salon tekstyliów Tendina.pl.

Ulubione motywy znajdą tu zwolennicy okiennej klasyki, jak i osoby preferujące nowoczesne rozwiązania i podążające za aktualnymi trendami w sztuce dekoracji okien. Popularnym żakardom, firankom gipiurowym i haftowanym towarzyszą firany gładkie i deszczyki, nowoczesne panele, makarony oraz sieci – wszystkie w różnych wydaniach kolorystycznych, jednokolorowe i ze wzorami klasycznymi (m.in. motywy florystyczne czy geometryczne), a także nadrukami (np. firanki do pokojów dziecięcych).

Dzięki obfitości proponowanych rozwiązań skomponujemy taki wystrój okna i wnętrza, na jakim nam zależy. Możemy np. wyeksponować widok za oknem lub przeciwnie, jeśli nie należy do naszych ulubionych, za pomocą właściwie dobranej firanki będziemy mogli go zniwelować. Podobnie lekka firana albo ta o cięższym splocie doda bądź zredukuje siłę światła, które w dużym stopniu wpływa na klimat wnętrza i jego charakter.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here