Firany w pokoju dziecięcym – tak czy nie?

Czy w dziecięcym pokoju można wykorzystać firany ? Czy taka aranżacja okna sprawdzi się tam, gdzie mieszkają żywiołowe maluchy ? Jakie firanki do dziecięcego pokoju wybrać by podkreślić klimat pomieszczenia ?

Czy w dziecięcym pokoju sprawdzą się firanki ? Jakie są za i przeciw takiego rozwiązania ?

Dziecko to wymagający domownik. Urządzając mu pokój zwracamy uwagę nie tylko na wystrój, ale również wygodę użytkowania i bezpieczeństwo. Z tego powodu, aranżacja okna powinna przede wszystkim dawać możliwość regulacji światła wpadającego do pomieszczenia, osłaniać pokój przed wzrokiem osób postronnych a jednocześnie zapewniać bezpieczeństwo użytkowania. Często i chętnie stosowanym rozwiązaniem są rolety wewnętrzne, które jednak – po zaciągnięciu – ograniczają widoczność i ilość dziennego światła (a odsłonięte pozostawiają wnętrze pokoju całkowicie widoczne). Są jednak bezpieczne dla dziecka i łatwe w obsłudze. Niestety – są również dość kosztowne, przynajmniej w porównaniu do firanek.

Firanki w dziecięcym pokoju mają tę zaletę, że mogą doskonale regulować dopływ światła a za pomocą zasłon, można pomieszczenie prawie całkiem zaciemnić zapewniając dziecku konieczną do popołudniowej drzemki prywatność. Firany dla dzieci – dla ich bezpieczeństwa – powinny być dość krótkie – najlepszym rozwiązaniem są firanki do wysokości parapetu. Firanki do dziecięcego pokoju często są dodatkowo wycięte w łuk (zdobiony kolorowymi aplikacjami).

Firany dla dzieci – woal, tiul czy żakard ?

Dobór materiału na firany do dziecięcego pokoju nie ma aż takiego znaczenia –choć warto pamiętać o tym, że dziecko nie będzie uważać i nie raz wytrze brudne od plasteliny dłonie w firankę czy zechce nadać je nowy wygląd malując ją markerem. Warto zatem wybierać materiał, który dobrze się pierze.

Żakardowe firany do dziecięcego pokoju

Wśród różnego rodzaju rozwiązań warto zainteresować się również żakardowymi firanami w kolorowe wzory. Choć przyzwyczailiśmy się do tego, że firanki to zazwyczaj żakard z motywem kwiatowym czy roślinnym, to coraz częściej można spotkać się z firankami zdobionymi aplikacjami ze znanymi postaciami z kreskówek czy innymi, lubianymi przez dzieci motywami (zwierzątka, aniołki, gwiazdki itd.). W sprzedaży znaleźć można nawet firany żakardowe do pokoju chłopięcego – z nadrukowanymi piłkami czy samochodzikami. A jako że gusta dzieci zmieniają się bardzo szybko, taka firanka stanowi znacznie bardziej bezpieczne ekonomicznie rozwiązanie niż roleta zdobiona postacią z kreskówki, która maluchowi szybko się znudzi.

Nowoczesne, modne i tanie firany do pokoju i salonu, firany kuchenne, firany dla dzieci, woalowe i żakardowe w sklepie https://firanex.net/firany-gotowe

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here