Yankee Candle

Świece zapachowe pojawiają się w coraz większej ilości domostw. Zapewniają one pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, które zastępują przyjemną, aromatyczną wonią. Obecnie najpopularniejsze i najbardziej wychwalane zdają się być świece zapachowe Yankee Candle.

Historia powstania marki Yankee Candle

Obecnie marka Yankee Candle uważana jest już za legendarną. Produkty tej firmy zyskały uznanie na całym świecie. Wystarczy w tym miejscu wspomnieć o ponad 50 krajach, w których produkty Yankee Candle są dziś sprzedawane, aby ukazać, jak wielka i uznana jest to marka.

Jednakże, jak to bywa w przypadku wielu wielkich przedsięwzięć, początki marki Yankee Candle były niepozorne. Można wręcz powiedzieć, że firma powstała niejako przez przypadek. Wszystko zaczęło się już kilkadziesiąt lat temu, a dokładnie w 1969 roku. Wtedy to, będący jeszcze bardzo młodym człowiekiem Michael Kittredge, późniejszy założyciel Yankee Candle, stworzył swoją pierwszą świecę zapachową. Co ciekawe, nie stworzył jej jednak po to, aby ją sprzedać, lecz był to jedynie świąteczny prezent dla jego matki. Jak więc doszło do tego, że dzisiaj świece marki, której początek dał Kittredge kupują ludzie na całym świecie? Wszystko dzięki sąsiadom rodziny Kittredge, którzy zachwycili się świecą zrobioną przez młodego Michaela. Gdy tylko zobaczyli prezent, jaki otrzymała matka Kittredge’a szybko zaczęli się do niego zgłaszać z prośbą o zrobienie dla nich podobnych świec. Michael Kittredge okazał się być człowiekiem bardzo przedsiębiorczym, ponieważ prędko zwietrzył szansę na dobry biznes. Czym prędzej zaczął produkować większe ilości świec, które początkowo sprzedawał jedynie swoim sąsiadom.

Założenie firmy Yankee Candle

Świece Yankee Candle to autorski wynalazek Michaela Kittredge’a, jednakże firmę założył on do spółki ze swoimi przyjaciółmi ze szkoły. To właśnie jeden z jego przyjaciół wniósł do interesu niezbędny kapitał. Jeśli chodzi zaś o pomysły odnośnie udoskonalenia świec niezwykle przydatna okazałą się Susan Odremski, czyli przyjaciółka Michaela ze szkoły. W produkcji świec pomagał przez pewien czas również jej ojciec.

Obecnie Yankee Candle jest własnością międzynarodowej korporacji. Rzecz jasna, Michael Kittredge do dzisiaj czerpie korzyści z działania firmy, jednakże już pod koniec lat 90 ubiegłego wieku sprzedał firmę, za 500 milionów dolarów jednemu z międzynarodowych przedsiębiorstw. Kilkanaście lat później Yankee Candle zostało odkupione przez inne przedsiębiorstwo za niespełna 2 miliardy dolarów. Obrazuje to doskonale, jak wiele warte są świece Yankee Candle.

Czym właściwie są produkty Yankee Candle?

Obecnie, Yankee Candle zajmuje się produkcją różnego rodzaju produktów. Jednakże ich flagowym produktem zawsze były i wciąż są owiane olbrzymią sławą zapachowe świece woskowe. Jednakże, samych świec zapachowych marki Yankee Candle również jest wiele. Różnią się rozmiarem, czasem działania, jak i oczywiście ceną.

Yankee Candle – różne rodzaje świec

Jeśli słyszymy Yankee Candle, to przed oczami od razu pojawia nam się słoik ze świecą zapachową w środku. Wydaje się, że jest to jak najbardziej odpowiednie skojarzenie, ponieważ to właśnie świece w słoikach są najpopularniejszym produktem Yankee Candle. W porównaniu do innych świec, te w słojach palą się niezwykle długo. Jednakże, wśród świec w słoikach również rozróżnia się kilka różnych rodzajów. Jest to kolejny dowód na to, że asortyment firmy Yankee Candle jest ogromny.

Wydaje się, że najbardziej opłacalny jest zakup tak zwanych dużych słoi. Palą się one zwykle ponad 100 godzin, a dzięki odpowiedniemu przycinaniu knota świecy czas ten można jeszcze wydłużyć. Jeśli chodzi o cenę dużego słoja, to zwykle jest to jakieś 100 złotych.

Jeśli nie chcemy inwestować w duży słój, to równie dobrze możemy kupić średni słój, który jest niewiele mniejszy oraz niewiele tańszy od dużego. Warto zauważyć, że średni słój Yankee Candle jest większy od wielu słoi, które inne firmy reklamują jako duże.

Ostatnim rodzajem słoi oferowanych przez Yankee Candle są małe słoje. Są one na prawdę niewielkie i zwykle maksymalny czas ich palenia to 40 godzin. Wydaje się, że ich zakup to dobry pomysł, gdy dopiero zaczynamy przygodę z Yankee Candle i chcemy wypróbować produkt tej firmy. Nadają się również doskonale do bardzo małych pomieszczeń.

Jak używać świec Yankee Candle?

Rozpalenie świecy w słoju Yankee Candle to nic trudnego. Jednakże, jeśli chcemy, aby świeca paliła się jak najdłużej, a jej aromat był jak najlepiej wyczuwalny, to powinniśmy pamiętać o paru sprawach.

Przede wszystkim, niezwykle ważne jest odpowiednie przycięcie knota świecy. Knot powinien mieć nie więcej, niż 0.5 centymetra. Dlaczego jest to ważne? Okazuje się, że tylko jeśli przytniemy knot, płomień świecy będzie równy i spokojny. Ponadto, jeśli płomień będzie spokojny, to również zapach świecy Yankee Candle będzie wyjątkowo mocny. Warto pamiętać jednak, ze nasze przycinanie knota czasami może skończyć się niepowodzeniem. Zdarza się, że po przycięciu knota świeca nie pali się wcale tak, jakbyśmy chcieli. W takiej sytuacji nie ma jednak powodu by panikować. Zwykle trzeba po prostu wyrównać nieco knot, czyli przyciąć go jeszcze raz. Warto przy tym pamiętać, iż aby równo przyciąć knot najlepiej zrobić to za pomocą specjalnego przycinacza do knotów, który zresztą również posiada w swojej ofercie Yankee Candle.

Inną ważną kwestią o której należy pamiętać jeśli chodzi o Yankee Candle jest to, aby ulokować świecę w odpowiednim miejscu w pomieszczeniu. Warto mieć na uwadze, że świece woskowe są wrażliwe na wysokie temperatury. Jeśli więc słój Yankee Candle będzie się znajdował w zasięgu promieni słonecznych, to świeca szybko ulegnie zniszczeniu. Co więcej, nie tylko promienie słoneczne mogą zniszczyć świecę, lecz również po prostu wysoka temperatura. Dlatego też, nie powinniśmy używać świec Yankee Candle w ciepłych pomieszczeniach. Pod wpływem wysokiej temperatury wosk się roztapia i świeca zaczyna nieprzyjemnie pachnieć, jeśli w ogóle nie przestaje się palić.

Wybór intensywności świecy

Musimy mieć na uwadze, że świece Yankee Candle mają silny, intensywny zapach. Wydaje się, że właśnie to jest jedną z przyczyn popularności świec tej firmy. Jeśli więc nie do końca odpowiada nam intensywny zapach, to powinniśmy wybrać świecę o jakimś z natury delikatnym aromacie, jak na przykład zapach polany. W pewnym sensie każda świeca Yankee Candle daje silny zapach, jednakże te o delikatnym aromacie są odpowiedniejsze dla wrażliwych nosów.

Ponadto, dla intensywności zapachu ogromne znaczenie ma wielkość świecy. Nie ma wątpliwości, że jeśli chcemy, aby pachniało w największym pomieszczeniu w naszym domu powinniśmy kupić największy rozmiar słoja ze świecą. Jeśli natomiast chcemy ustawić Yankee Candle na przykład w łazience, czy w jakimś małym pokoju to wydaje się, że wystarczy nawet najmniejszy dostępny słój. Ponadto, w przypadku na prawdę dużych przestrzeni, zamiast jakiegokolwiek słoika warto kupić tak zwaną tartę woskową, która daje niezwykle intensywny zapach.

Jak długo palić Yankee Candle?

Generalnie, czas palenia różnych świec Yankee Candle nie jest taki sam. Wspomniano już wcześniej, ze największe świece palą się najdłużej, co jest zresztą jak najbardziej logiczne. Jeśli mowa na przykład o największej świecy w słoju, to pali się ona aż do 150 godzin. Jednakże, oczywistością jest, że nie można palić owej świecy przez 150 godzin bez przerwy.

Dla osiągnięcia optymalnej intensywności i jakości zapachu wydobywającego się ze świecy Yankee Candle należy gasić ją co najmniej co kilka godzin. Generalnie uważa się, że 4 godziny to optymalny czas dla jednorazowego palenia Yankee Candle. W przypadku nieco mniejszych świec czas ten powinno się jeszcze odrobinę skrócić. Dlaczego tak ważne jest, aby nie palić świec bez przerwy? Okazuje się, że jeśli nie przygaszamy świecy co jakiś czas, to wosk nie topi się w odpowiedni sposób. Rozkłada się on na naczyniu w bardzo nierównomierny sposób co prowadzi do zabicia zapachu wydzielającego się ze świecy. Co więcej, jeśli zbyt często zapalamy świece, to traci ona swój zapach. Jednakże, utrata zapachu nie jest trwała. Okazuje się, że przerwa w korzystaniu ze świecy Yankee Candle pozawala odzyskać jej zapach.

Yankee Candle jako ozdoba pomieszczenia

Rzecz jasna głównym zadaniem każdej świecy Yankee Candle jest zapewnienie przyjemnego zapachu. Jednakże, świece pełnią również inną, nieco mniej ważną funkcję. Chodzi tutaj oczywiście o zaspokajanie potrzeb estetycznych. Świeca Yankee Candle bowiem bez wątpienia jest świetną ozdobą każdego pomieszczenia. Wolnostojące świece, czy też słoje Yankee Candle to bez wątpienia doskonała dekoracja. Doświadczeni użytkownicy świec Yankee Candle doskonale wiedzą w jaki sposób ustawiać je, aby wyglądały na prawdę zjawiskowo. Wydaje się, że najlepszy efekt przynosi ustawienie kilku posiadanych przez nas świec w niewielkich odległościach od siebie. Oczywiście należy pamiętać, że pewna odległość między świecami musi być zachowana ze względów bezpieczeństwa.

Poza skupieniem świec w jednym miejscu niezwykle istotne wydaje się również użycie akcesoriów Yankee Candle. Jeśli chodzi o tworzenie zachwycających zmysł estetyczny kompozycji niezastąpione są świeczniki Yankee Candle czy też różnego rodzaju podstawki pod świece. Warto jednak pamiętać, iż same słoje również wyglądają bardzo dobrze. Co więcej, należy pamiętać, że nawet nie przykładając się specjalnie do ustawiania świec w naszym mieszkaniu prawdopodobnie jeśli tylko je posiadamy, to wywrzemy wrażenie na odwiedzających nas gościach. Wszystko z tego względu, że świece Yankee Candle są dziś niezwykle modne.

Yankee Candle to nie tylko słoje

Nie ma wątpliwości, że dumą Yankee Candle są świece w słojach. Jednakże, wachlarz produktów Yankee Candle jest o wiele szerszy.

Na uwagę zasługują niewątpliwie woski zapachowe marki Yankee Candle. Moc zapachu wydzielanego przez wosk nie jest wcale słabsza od tego, jaki wydzielają świece. Różnica jest jednak znaczna, jeśli chodzi o czas działania wosku zapachowego, a świecy w słoju. W przypadku wosku jest on oczywiście dużo krótszy. Jednakże, odpowiednio niższa jest również cena wosku zapachowego. Czas jego działania to maksymalnie 8 godzin. Jednak cena pojedynczego wosku zapachowego to tylko 7-8 złotych. Jeśli uda nam się natrafić na promocję, to istnieje duża szansa, że kupimy wosk zapachowy nawet za 5 złotych.

Niewątpliwie zaletą wosków zapachowych jest to, że można je ze sobą mieszać. Nie jest to konieczne, ponieważ wybór zapachów w Yankee Candle jest ogromny. Jednakże, niektórzy użytkownicy świec i wosków zapachowych lubią szukać coraz doskonalszych zapachów.

Należy mieć na uwadze, że aby móc zrobić pożytek z wosku zapachowego trzeba posiadać odpowiedni kominek. Służy on do tego, aby roztopić w nim tak zwane tartalerki. Kominek to dodatkowy wydatek, jednakże jest on jednorazowy, dlatego wydaje się, że jest to jak najbardziej opłacalna inwestycja.

Samplery marki Yankee Candle

Niezwykle trudnym zadaniem okazuje się często wybór odpowiedniego zapachu świecy czy też wosku. Wybór świec jest bowiem tak duży, że można się pogubić. Wydaje się, że warto więc wypróbować interesujący nas zapach, zanim zdecydujemy się wydać nie małe przecież pieniądze na świece czy też woski.

Do poznania zapachu świecy idealnie służy sampler Yankee Candle. Jest to niewielkich rozmiarów świeca, która dostępna jest w niskiej cenie. Pali się ona bardzo krótko, jednak należy pamiętać, że jej przeznaczeniem jest jedynie umożliwienie poznania danego zapachu klientowi. Zwykle sampler pali się przez jedną, pełną dobę.

Kupno Yankee Candle

Nie ma wątpliwości, że świece Yankee Candle jakościowo przewyższają w zasadzie wszystkie inne dostępne na rynku świece. Wszystko ze względu na intensywność zapachów świec Yankee Candle oraz ich długi czas palenia. Również woski zapachowe marki Yankee Candle wyróżniają się wśród innych wosków niezwykle długim czasem działania. Z tego względu tak ważne jest, abyśmy kupując produkty Yankee Candle mieli pewność, ze kupujemy oryginalne świece i woski, a nie podróbki pozbawione unikatowych cech produktów Yankee Candle.

Wydaje się, że nie warto kupować produktów Yankee Candle u mało zaufanych sprzedawców. Nie brakuje oszustów, którzy chcą nam sprzedać niewiele warte świece zapachowe przekonując nas, że są one wyprodukowane przez Yankee Candle. Dlatego właśnie poleca się unikać sprzedawców, którzy na przykład oferują świece czy woski Yankee Candle na aukcjach internetowych. Produkty zapachowe powinno się kupować jedynie w uznanych i renomowanych sklepach.

Internet czy sklepy stacjonarne?

Produkty Yankee Candle można dziś kupić w wielu miejscach. Dostępność świec Yankee Candle jest niezwykle duża. Są one do kupienia zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w wielu sklepach internetowych. Zakupy w obu rodzajach sklepów mają zalety i wady.

Jeśli kupujemy świece w internecie, to zwykle uda nam się nieco zaoszczędzić. Ceny produktów Yankee Candle przeważnie w sieci są niższe. Jednakże, robiąc zakupy przez internet musimy być ostrożni. Wiele jest w internecie bowiem sklepów, które wzbudzają podejrzenia co do swojej uczciwości. Wydaje się, że jeśli już zdecydujemy się na zakupy w sieci powinniśmy wybierać jedynie największe sklepy internetowe. Najlepiej robić zakupy w sklepach autoryzowanych przez Yankee Candle. Co prawda ceny świec jak i wszystkich akcesoriów mogą być w tych sklepach nieco droższe, to przynajmniej mamy pewność co do ich wysokiej jakości.

Bez wątpienia zakup świec przez internet to dobre rozwiązanie, jednak w niektórych przypadkach lepiej jednak odwiedzić sklep stacjonarnych. Jeśli znudził nam się już zapach świecy Yankee Candle używanej przez nas od dłuższego czasu i chcemy go zmienić to zdecydowanie powinniśmy iść do sklepu stacjonarnego. Przez internet nie mamy bowiem możliwości sprawdzenia zapachu kupowanej świecy. Można to zrobić jedynie w sklepie stacjonarnym. Z tej samej przyczyny zrobienie zakupów w sklepie stacjonarnym poleca się osobom, które po raz pierwszy kupują świece Yankee Candle. Ludzie ci nie znają jeszcze ich zapachu, a w sklepie stacjonarnym mają szansę, aby go poznać. Z drugiej jednak strony, wydaje się, iż równie dobrze można kupić przez internet kilka samplerów i dopiero po ich przetestowaniu zamówić świecę zapachową, czy też wosk.

Dodatki do świec Yankee Candle

Najpopularniejsza na świecie firma produkująca świece zapachowe w swojej ofercie posiada wiele dodatkowych produktów. Większość z nich to akcesoria do świec. Niektóre z nich pomocne są przy rozpalaniu świecy, inne natomiast pełnią funkcje ozdobne. Wydaje się, że cieszącym się największą popularnością dodatkiem oferowanym przez Yankee Candle są kominki do wosków zapachowych. Kominki są niezbędne, jeśli chcemy użyć wosku zapachowego. Wydaje się, że właśnie z tego powodu tak dobrze się one sprzedają.

Yankee Candle to marka, która jest już dobrze znana na świecie. Produktów Yankee Candle używają dziś ludzie z różnych części świata, w tym wiele osób publicznych takich jak aktorzy czy piosenkarki. Ich jakość docenili już zarówno laicy jak i osoby znające się doskonale na świecach zapachowych.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here