Niebanalne firanki. Aranżacja okna nie musi być nudna

Okno to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wystroju naszego mieszkania. Ze względu na to, że zwykle zajmuje sporą część ściany, jego aranżacja w ogromnym stopniu wpływa na to, jak będzie prezentować się dane pomieszczenie. Nie sposób również zapomnieć o tym, że jest ono widoczne z zewnątrz, przez co stanowi swego rodzaju wizytówkę naszego domu oraz nas jako jego gospodarzy. Wybór produktów, które pomogą nam zaaranżować okno jest naprawdę ogromny. Wciąż jednak najważniejszym elementem jego wystroju pozostają firanki.

  1. Czy firanki muszą być nudne? Zobacz niebanalne rozwiązania
  2. Firanki panele. Kiedy warto się na nie zdecydować?
  3. Firanki w oryginalnych wersjach – modele z koralików

Czy firanki muszą być nudne? Zobacz niebanalne rozwiązania

Ostatnimi czasy część osób rezygnuje z tej formy dekorowania okien, wychodząc z błędnego założenia, że firanki są nudne. Wynika to jednak nie z rzeczywistych cech tego rozwiązania, a z nieumiejętnego doboru firanek do danego okna oraz sposobu aranżacji pomieszczenia. W sklepach znajdziemy przecież wiele firanek, które cechuje oryginalny charakter – sprawdzą się one nawet w najbardziej niebanalnie urządzonych wnętrzach. Znaczenie ma nie tylko wzór oraz tkanina, z jakiej je wyprodukowano. Równie ważny jest bowiem ich krój.

Firanki panele. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Jeśli chodzi o tę ostatnią cechę, szczególnie dobrze wypadają firanki panele. Charakteryzuje je nowoczesny wygląd, który jednak dobrze łączy się również z bardziej tradycyjnymi dodatkami i aranżacjami. Ogromna różnorodność paneli okiennych (spory wybór dostępny jest na kasandra.com.pl) sprawia, że bez trudu znajdziemy wśród nich modele pasujące do każdego pomieszczenia – sprawdzą się zarówno jako firanki do salonu, jak i do kuchni. Ich nieopisaną zaletą jest również fakt, że nie wymagają obszywania, przez oszczędzamy czas oraz unikamy wydatków związanych z usługami krawcowej.

Firanki w oryginalnych wersjach – modele z koralików

Jeśli szukamy naprawdę oryginalnej ozdoby okna, powinniśmy zainteresować się firankami z koralików, które również możemy łatwo dopasować do każdego okna i pomieszczenia. Godne uwagi są poza tym firanki ażury, które dzięki sporej różnorodności wzorów można wykorzystać w najróżniejszych aranżacjach. Dla miłośników niebanalnych rozwiązań dobrym rozwiązaniem mogą też być firanki w innych kolorach niż odcienie bieli i beżu – na przykład żółte, zielone czy czerwone – które doskonale będą prezentować się szczególnie w nowocześnie urządzonych mieszkaniach oraz pokojach dziecięcych i młodzieżowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here